Hlavní navigace

Přes 600 000 přihlášení na Facebook denně je na kompromitované účty

Daniel Dočekal

Podle údaje v infografice Facebook Security (viz Infografika: Facebook Security) eviduje Facebook denně 600 tisíc přihlášení na kompromitované účty (0.06% z jedné miliardy denních přihlášení). Z uvedeného je už asi dostatečně zřejmé, proč v případě problému s hacknutým účtem nemůžete od Facebooku očekávat pomoc.

Podle údaje v infografice Facebook Security (viz Infografika: Facebook Security) eviduje Facebook denně 600 tisíc přihlášení na kompromitované účty (0.06% z jedné miliardy denních přihlášení). Z uvedeného je už asi dostatečně zřejmé, proč v případě problému s hacknutým účtem nemůžete od Facebooku očekávat pomoc.

Facebook zavádí další dvě vylepšení týkající se bezpečnosti – Trusted Friends (3–5 přátel, kterým pošle kód umožňující vám se dostat k účtu, který byl kompromitován nebo jste zapomněli heslo) a App Passwords (specifická přih­lašovací hesla pro použití v konkrétních aplikacích). V obou případech je nutné dodat, že nemají žádný praktický význam coby ochrana vašeho účtu, ale pro uspokojení většiny „nespokojených“ fungovat budou.

Zdroj: 600,000+ compromised account logins every day on Facebook, official figures reveal

Našli jste v článku chybu?
31. 10. 2011 8:46
Ondřej Bouda (neregistrovaný)

Takže tím, že se dostanu do jednoho účtu, se můžu dostat k účtům těch jeho kamarádů, kteří mu věří - a rekurzivně dál. Počet kompromitovaných účtů poroste exponenciálně :) Nu, FB je asi první web, který pochopil, že hackeři dokáží vygenerovat dost provozu - a tak je na čase přestat je diskriminovat (jako to dělají všude jinde) a naopak jim vycházet vstříc :)