Hlavní navigace

Přes Mobito lze dobít kredit předplacených karet nových virtuálních operátorů

Jiří Macich ml.

Přes mobilní platební systém Mobito lze nově dobíjet kredit předplacených karet virtuálních operátorů Mobil.cz a Tesco Mobile. Dobíjení kreditu chystá i konkurenční MasterCard Mobile.

Původní český platební systém Mobito rozšířil seznam mobilních operátorů, jejichž předplacené karty lze dobíjet právě prostřednictvím tohoto mobilního platebního systému. Na seznamu vedle tradičních tří velkých operátorů Telefónica (O2), T-Mobile a Vodafone nově figurují virtuální operátoři Mobil.cz a Tesco Mobile. Již z dřívější doby je podporován také Blesk Mobil.

FIN17_bilka

Kredit na předplacených kartách lze přes Mobito dobíjet jak při napojení systému na účet některé ze současných čtyř tzv. partnerských bank (Česká spořitelna, GE Money Bank, Raiffeisenbank a UniCredit Bank), tak z virtuální peněženky. Tu lze dobíjet libovolnou debetní či kreditní kartou vydanou v ČR a nebo jednorázovým i trvalým příkazem příkazem z běžného účtu.

Dobíjení kreditu předplacených karet mobilních operátorů z aplikace Mobito pro chytré mobily se systémem Android.

Dobíjení kreditu předplacených karet mobilních operátorů hodlá zavést také konkurenční služba MasterCard Mobile. Novinka by se měla objevit v nové verze aplikace pro Android a iOS, na které se již delší dobu pracuje, jak pro server Lupa.cz potvrdila Pavla Hávová, tisková mluvčí ČSOB, tedy lokálního partnera MasterCard Mobile na českém trhu.

Našli jste v článku chybu?
31. 7. 2013 10:15

Pokud se nepletu, tak poplatky za platby v rámci Mobita nejsou, ale platí se za vybíjení peněz na běžný účet, případně nabíjejí přes kartu/účet.

30. 7. 2013 12:55
ph (neregistrovaný)

Mobito bych nikdy nepoužil, ale na podobné nesmyslné zasílání spamu mám vyhrazenou jednu schránku na Gmailu. Ať si Google užívá, když tak rád šmíruje.