Hlavní navigace

Převzetí české Telefóniky dokončeno, dozorčí radě předsedá Štefunko z PPF

Martin Vyleťal

Na své funkce v dozorčí radě rezignovali zástupci bývalé mateřské firmy Telefónica SA. Uvolněná místa obsadili zástupci skupiny PPF.

Investiční skupina PPF včera dokončila převzetí majoritního podílu v tuzemské pobočce telekomunikačního operátora Telefónica a stoprocentního podílu ve slovenské Telefónice. PPF podepsala smlouvu o koupi podílu ve výši 65,9 % od španělské Telefóniky loni v listopadu. V polovině ledna obchod posvětila Evropská komise, když konstatovala, že nepředstavuje riziko z hlediska omezení hospodářské soutěže.

Ke včerejšímu dni rezignovali tři členové dozorčí rady Telefónica Czech Republic, kteří hájili v tomto orgánu zájmy bývalé mateřské firmy Telefónica SA. Z devítičlenné rady odešla první místopředsedkyně Maria Pilar López Álvarez, dále pak Antonio Manuel Ledesma SantiagoIvan Varela Sanchez.

Uvolněné posty obsadili ředitel investiční divize PPF Martin Štefunko, spoluvlastník PPF Ladislav BartoníčekVladimír Mlynář, který je v PPF zodpovědný za PR a vztahy s veřejným sektorem.

Dnes se funkce předsedkyně dozorčí rady vzdala María Eva Castillo Sanz. Dále na posty v dozorční radě rezignovali Jesús Pérez de UriguenFrancisco de Borja de Nicolás Benito. Následně byl předsedou dozorčí rady zvolen Martin Štefunko a 1. místopředsedou Ladislav Bartoníček.

START17

PPF musí do 30 dnů učinit minoritním akcionářům nabídku na odkup akcií, a to za cenu, která bude minimálně ve stejné výši, jako ta, za kterou nakupovala akcie od Telefóniky SA. Nabídková cena by tak měla být nejméně 305,6 Kč za jednu akcii.

Zdroj: tisková zpráva

Našli jste v článku chybu?
5. 2. 2014 9:00
Mysel (neregistrovaný)

No ja se dovolam i jinam. Celkem bez problemu. A zatim tam jakykoli technicky problem vyresili (pokud byl resitelny). Tohle se napriklad o mem soucasnem providerovi rict bohuzel neda - tam se vetsinou ani nedovolate. (Ale zase je to levne a vetsinou to funguje.)

1. 2. 2014 18:25
. (neregistrovaný)

Uvidime kolik "revolucionaru" z Revolution Mobile (drive PPF mobile services) co pri aukci kmitoctu jaksi zapomeli drazit ted dostane v O2 trafiku. To by mohlo lecos napovedet jak to s aukci vlastne bylo.