Hlavní navigace

Přežije český Internet zasedání MMF a SB?

Michal Krsek

Tento týden bude v hlavním městě poznamenán zasedáním MMF a SB. Konferenci bankéřů doprovázejí i akce odpůrců těchto organizací a globalizace vůbec. Zatímco MMF a SB paradoxně globalizaci spíše brzdí, jejím největším katalyzátorem je Internet. Na co se tedy zaměří útoky dlažebními kostkami? Na český Internet!

Jak nám potvrdil jeden z aktivistů – známý pod pseudonymem Tesamír Sekárek – poté, co byl Internet hojně využíván k organizaci antiglobalizačních kampaní, nyní se karta obrátila a Internet bude označen za hlavního nepřítele. „Jelikož policie o Internetu nic neví, nebude se protestů obávat. Stačí nám vybrat nejhůře oblečené lidi, ti do internetové komunity zapadnou. Navíc, slang lidí od Internetu je pro normálního člověka stejně nesrozumitelný, jako naše hesla.“

„Neměl bych to říkat, ale Internet je rejdištěm nekalých živlů a hackerů – což je stejná sebranka, jako aktivisté. Budeme jen rádi, když se požerou mezi sebou. Navíc se jedná o boj mezi počítači a naše organizace, jak je známo, žádnými počítači – vyjma těch, které si naši zaměstnanci přinášejí z domova – nedisponuje,“ prohlásil o náhlém zvratu zástupce vedoucího náčelníka subsekce PČR pro zasedání MMF a SB.

Předsedové vlády a parlamentu prohlásili svorně, že toleranční patent dává jasnou odpověď na otázku, co hodlají podniknout: „Nic, konečně se projeví, že celá Nová ekonomika je pouze pšouk, který pošle několik tisíc demonstrantů ke dnu.“

A jak se chystají naše internetové subjekty?

Ivo L., známý guru a mediální magnát českého Internetu prohlásil: „Nejsme si vědomi žádného ohrožení našich systémů – ať již přímého či nepřímého.“ Toto tvrzení je v příkrém rozporu s faktem, že odpověď na tuto otázku musel opakovat třikrát, neboť měl ústa plná hřebíků, kterými přitloukal dřevotřískové desky na okna své kanceláře. Ivo L. navíc podle pátečního oznámení urychlil jednání o převzetí části svého portálu novým majitelem.

Pavel S. a Michal B. byli přistiženi, jak zamalovávají u svého loga první část s písmeny MSN. „Někteří aktivisté by si mohli tuto zkratku vyložit, jakože máme něco společného s globalizujícím Microsoftem,“ uvedl Pavel S., který si právě sundal malířskou čapku. „Nyní se chystáme společně s Ivem L. zatloukat okna serverovny, kde máme oba naše systémy.“ Serverovna se nachází na Sokolské, přímo v cestě demonstrantů z Václavského náměstí přes Nuselský most ke Kongresovému centru.

Nicméně ne všichni zvolili tyto klasické obranné prvky.

Patrick Z., který byl minulý týden přistižen při jednání o koupi maringotky u kolotoče na holešovickém výstavišti, se hájil slovy: „Chceme našim mobilním operátorům uspořádat pořádné tóčo.“ Provozovatel maringotky Ištván G. ovšem potvrdil, že předmětem transakce je natření maringotky na žluto a její následný prodej. „No co, všichni jsou mobilní, proč bychom neměli být mobilní i my,“ vysvětluje Patrick Z.

Optimistou zůstává Jiří H., představitel významného vydavatelství: „Naše servery máme v Brně a pochybuji, že se někdo do zapadákova typu Brna požene.“ Nicméně otočené ukazatele s názvem firmy v nejbližším okolí hovoří jasnou řečí.

Marek A. vzhledem ke svému nízkému věku a kapitálovému zázemí přestěhoval firmu poblíž kongresového centra, pojistil ji proti vypálení a zbaběle dezertoval do zahraničí. Jeho podřízení si připravili improvizovaný kryt ve sklepních prostorách, ale vzhledem ke skutečnosti, že pro spojení s okolním světem používají bezdrátové pojítko na střeše, bude přímý přenos z dobývání – který Marek A. před odletem naplánoval – ohrožen.

Metodu „Na hrubý pytel hrubá záplata“ preferují i další z provozovatelů.

Daniel D. každé ráno již po dva měsíce trénuje s baseballovou pálkou na nebohých podřízených – po takovéto „Operaci Pálka“ i okolní stěny pravidelně mění barvu z modré na červenou. „Nevíte o nějakých nezaměstnaných šlechticích? Červená s modrou nejsou příliš estetické a z obyčejných lidí jinou než červenou krev nevytluču,“ ptá se Daniel D.

Ondřej N. má na řešení neméně původní recept. „Já prostě pustim Barta a von jim natrhne prdele,“ tvrdí nestor českých e-zinů. „Přinejhoršim se vobrátim na ňáký eMZáky a voni mě z toho dostanou.“

A jak se připravují naši telekomunikační operátoři, kterých se problém globalizace rovněž týká? Žádného ze zaměstnanců zmíněných firem se nám nepodařilo zastihnout, ale zjistili jsme následující skutečnosti.

Městečko na Olšanské vypadá jako Město duchů. Mezi posledními v okolí spatřenými osobami jsou Přemysl K. a Bessel K., kteří coby správní kapitáni opouštěli potápějící se loď jako poslední. V šestém patře budovy na Václavském náměstí – kde sídlí významná telekomunikační společnost – byly spatřeny skupiny techniků, kterak zatloukají okna se slovy: „Demonstranti prej přivezou i balisty.“

Mezi odbornou veřejností se šušká, že požár televizní věže Ostankino byl pouze cvičením, kteřé si objednal nejmenovaný český operátor pro nácvik použití totožných záchranných postupů na věžích, které sám provozuje.

Jedinou telekomunikační společností, která hodla fungovat nepřetržitě, je provozovatel akademické sítě. Ředitel Jan G. prohlásil: „My s obchodem nemáme nic společného. Vlastní nás vysoké školy a akademie věd – řada aktivistů má k těmto institucím velmi silné pozitivní reminiscence.“

Pokud se nám podaří udržet ještě během zasedání server v provozu, budeme Vám přinášet aktuální informace.

Našli jste v článku chybu?

25. 9. 2000 17:27

David Weil (neregistrovaný)
Docela jsem se pobavil. Vtipných (a dobře) pohledů je tady vždycky poskrovnu. No nic, musím běžet, dlažební kostky už čekaj. Tak se snad uvidíme. :o))))))

dw

Vitalia.cz: Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

DigiZone.cz: Placené VoD a obsah zdarma

Placené VoD a obsah zdarma

Vitalia.cz: 9 největších mýtů o mase

9 největších mýtů o mase

Podnikatel.cz: Změny v cestovních náhradách 2017

Změny v cestovních náhradách 2017

Podnikatel.cz: Chtějte údaje k dani z nemovitostí do mailu

Chtějte údaje k dani z nemovitostí do mailu

Měšec.cz: Za palivo zaplatíte mobilem (TEST)

Za palivo zaplatíte mobilem (TEST)

DigiZone.cz: NG natáčí v Praze seriál o Einsteinovi

NG natáčí v Praze seriál o Einsteinovi

Podnikatel.cz: Daňové úlevy s EET nestačí. Budou zdražovat

Daňové úlevy s EET nestačí. Budou zdražovat

120na80.cz: Popraskané rty? Některé balzámy stav zhoršují

Popraskané rty? Některé balzámy stav zhoršují

DigiZone.cz: Česká televize mění schéma ČT :D

Česká televize mění schéma ČT :D

Root.cz: Nová třída SD karet A1 s vysokým výkonem

Nová třída SD karet A1 s vysokým výkonem

Podnikatel.cz: K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

120na80.cz: Co všechno ovlivňuje ženskou plodnost?

Co všechno ovlivňuje ženskou plodnost?

Root.cz: Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Podnikatel.cz: 3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

120na80.cz: Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Vitalia.cz: Mondelez stahuje rizikovou čokoládu Milka

Mondelez stahuje rizikovou čokoládu Milka

Podnikatel.cz: Chaos u EET pokračuje. Jsou tu další návrhy

Chaos u EET pokračuje. Jsou tu další návrhy

Podnikatel.cz: Vládu obejde, kvůli EET rovnou do sněmovny

Vládu obejde, kvůli EET rovnou do sněmovny

Vitalia.cz: Když přijdete o oko, přijdete na rok o řidičák

Když přijdete o oko, přijdete na rok o řidičák