Internet Info, s.r.o. Lupa Měšec Podnikatel Root Zdroják DigiZone Slunečnice Vitalia Tuesday TopDrive KupDnes Navrcholu Bomba NovýTarif Dobrý web Weblogy Woko Jagg Computer.cz SK: MojeLinky

Vlákno názorů k článku
Přicházejí: aukce s platbou za příhoz, letadlo či spíše loterie?

jozka
jozka (neregistrovaný) 192.193.171.---
19. 5. 2009 8:23

JJ nejlepe se da vydelat na lidske

blbosti. V tomto pripade je doopravdy nejblizsi podoba ke skorapkam: Drazene veci jsou virtualni, vyherci jsou virtualni. Generovany provoz je virtualni.
Jen ty pripadne penize z uctu zmizi doopravdy.

(logicky, mit takovou aplikaci, tak si nastavim, aby moji boti vzdy vyhrali, nemusim pak resit zadnou logistiku - nakup dane veci, distribuci, pripadnou reklamaci....., proste jen inkasuju penize)
michalekk
michalekk (neregistrovaný) ---.mzv.cz
19. 5. 2009 8:32

Re: JJ nejlepe se da vydelat na lidske

Nemyslím si, že by provozovatelé těchto "aukčních" serverů byli až taky drzí. Těch pár kousků zboží, co potřebují mít na skladě jistě není problém, vydělají na tom i tak dost peněz. A jednou z reklamních metod je určitě i doporučení výherce. To zvyšuje bohužel důvěryhodnost celé této akce :-)
uživatel si přál zůstat v anonymitě ---.79.broadband12.iol.cz
19. 5. 2009 9:48

Re: JJ nejlepe se da vydelat na lidske

Kazdopadne nepochybuju o tom, ze boti prihazuji az do doby, aby alespon provozovatel neprodelal - tzn. dokud nevybere castku za kterou danou vec nakoupil + nejaka pekna marze :-)
Ukulelele
Ukulelele (neregistrovaný) 212.47.14.---
19. 5. 2009 10:14

Re: JJ nejlepe se da vydelat na lidske

Projdi si historii ukoncenych aukci na cosmito.cz s kalkulacko v ruce a zjistis ze tvoje myslenka je mylna.
Mablung
Mablung (neregistrovaný) ---.75.broadband4.iol.cz
19. 5. 2009 13:04

Re: JJ nejlepe se da vydelat na lidske

Četl jste ten článek? Zkuste to znovu.
Princip je v tom, že dražitele nezajímá cena za kterou se to prodá. Zisk je z poplatků z přihazování, ne z prodeje zboží ...
uživatel si přál zůstat v anonymitě ---.net.upc.cz
19. 5. 2009 22:15

Re: JJ nejlepe se da vydelat na lidske

Vsak ja jsem to myslel i napsal spravne:
"dokud nevybere castku"
tzn. dokud mu lide NA PRIHOZECH nezaplati castku, za kterou zbozi nakoupil...
Jirka P
Jirka P (neregistrovaný) ---.36.broadband2.iol.cz
20. 5. 2009 3:17

Re: JJ nejlepe se da vydelat na lidske

No, ono jde o to, že takové chování není až tak výhodné v tomto případě, narozdíl od normálních aukcí. Tady to může sloužit jen jako prodloužení aukce, kde chybí dražitelé, jinak je to nevýhodné. Přesto myslím, že se to ve skutečnosti děje. Viz cosmito:

- není mi úplně jsné, proč ušatice přihodila tady (http://www.cosmito.cz/detail.php?serverID=1&auctionID=62) pětkrát po sobě

- existují i aukce, na kterých by provozovatel prodělal, kdyby to nevydražil sám (například ta už odkazovaná - to je náhodička...)

- naprostá bomba jsou aukce, na kterých se draží cliqy. Vydraží se za víc, než jejich nominální hodnotu (tedy víc než 1 cliq - 1 Kč), ale pro provozovatele je cokoli nad tuto hodnotu zisk navíc (oproti běžnému koupení cliqů)

- většina aukcí je bud 100% sleva (zboží se "vydraží" za 0 Kč), pevná cena (to samé za pevně stanovenou cenu) nebo haléř (příhoz je 30 haléřů místo 1 Kč). Nevypadá to ale, že by na prvních dvou typech "aukcí" dražitelé přihazovali více.
Zasveceny
Zasveceny (neregistrovaný) ---.net.upc.cz
20. 5. 2009 23:46

Re: JJ nejlepe se da vydelat na lidske

Do hlavy lidi nevidis. Na tvoji otazku by mohla dat odpoved pouze "usatice".
Jama
Jama (neregistrovaný) 195.47.33.---
30. 6. 2009 16:32

Re: JJ nejlepe se da vydelat na lidske

Podívej se třeba na eBay, tam taky 1 user přihazuje několikrát po sobě.

Je to tím, že se s někým přetahuje. Někdo tam má vyšší hodnotu. Tolikrát tam tedy nepřihodil ušatice, ale loki81.

Mimo to, já taky často přihodím na eBay několikrát po sobě (zvýším max. bid). Je to prostě o tom, že člověk v aukci neustále přehodnocuje názor.
naked and petrified aura:41
22. 4. 2010 14:36

Re: JJ nejlepe se da vydelat na lidske

Nikoliv - precti si jeste jednou, jak ta "aukce" funguje. Na eBay by to tak byt mohli - loki81 by si nastavil vyssi bid a system by nechal jineho uziovatele nekolikrat prihodit, nez by teto vyse dosahl.
H teto hry je to ale jinak - zadny "maximalni prihoz" jako u ebay se nenastavuje, nybrz prihazujes po pevne danem prirustku. A proto zbyva jen vysvetleni, ze Usatice je naproste pako .. nebo robot provozovatele.
stoural
stoural (neregistrovaný) 85.93.118.---
20. 5. 2009 7:56

Re: JJ nejlepe se da vydelat na lidske

Copak neumite cist?
keshav
keshav (neregistrovaný) ---.praha5.net
19. 5. 2009 9:50

Re: JJ nejlepe se da vydelat na lidske

Virtualni doporuceni virtualniho vyherce...? ;)
Zasílat nově přidané příspěvky e-mailem