Hlavní navigace

Přichází operační systém Mac OS X 10.5 Leopard

Jiří Macich ml.

Již zítra společnost Apple uvádí na český trh novou verzi operačního systému Mac OS X označenou jako 10.5 s kódovým jménem Leopard. Přináší více než tři stovky nových funkcí a vylepšení. Přepracovaný Finder umožňuje uživatelům jednoduše procházet a sdílet soubory mezi několika počítači. Další novinkou je Quick Look a slouží pro okamžitého zobrazení náhledu obsahu dokumentů bez otevírání původní aplikace. Mezi další inovace patří Spaces (funkce pro vytváření skupin aplikací a přepínání mezi nimi…

Již zítra společnost Apple uvádí na český trh novou verzi operačního systému Mac OS X označenou jako 10.5 s kódovým jménem Leopard. Přináší více než tři stovky nových funkcí a vylepšení. Přepracovaný Finder umožňuje uživatelům jednoduše procházet a sdílet soubory mezi několika počítači. Další novinkou je Quick Look a slouží pro okamžitého zobrazení náhledu obsahu dokumentů bez otevírání původní aplikace. Mezi další inovace patří Spaces (funkce pro vytváření skupin aplikací a přepínání mezi nimi) a Time Machine (řešení automatického zálohování celého počítače). Nové pracovní prostředí systému Leopard obsahuje přepracovaný 3D dok s funkcí sady, která umožňuje uspořádat soubory pro rychlý přístup jediným kliknutím.

Systém Leopard přináší také vylepšenou aplikaci Mail, zdokonalené funkci rodičovské kontroly, vylepšený program Dictionary se zabudovanou encyklopedií Wikipedia a mnohé další. Systém Mac OS X 10.5 Leopard bude k dispozici od 26. října v obchodech Apple a u autorizovaných prodejců Apple za doporučenou maloobchodní cenu 3610 korun za jednouživatelskou licenci. (Tisková zpráva)

Našli jste v článku chybu?
29. 10. 2007 22:21
Mgr. Zadek Ulhán (neregistrovaný)
Evidentně jsi tupec, pro kterého je Visty škoda. Jedině my s IQ blížící se dvěma stům dokážeme genialitu software od Microsoftu ocenit. Nepotřebuju proto ztrácet čas s pičmulínkem co jako socka nemá ani na to, aby si koupil Windows Vista Ultimate u CzechComputeru za 13.661Kč. Prostě Vista je 10000x lepší než Linux a 800x lepší než OS X a ani stádo anonymních ovcí na tom nic nezmění.
29. 10. 2007 0:50
Děkuji za tuto vaši reakci, jsem rád, že jsme se k tomu dostali :-) A teď už k věci: 1) Ano, Windows XP přepíší celý MBR, čímž samozřejmě odstraní Linuxový zavaděč a opravdu si nemyslím, že by bylo v pořádku, že instalátor Windowsů likviduje všechny ostatní zavaděče. Jinak o tom, zda je linux minoritní systém by se dala vést debata - třeba z mého okolí používá 60% lidí Linux, a rozhodně to nejsou lidé, kteří se honosí nálepkou "BFU" :-). Zde to ale není jen otázka bootloaderu, ale třeba o …