Hlavní navigace

Přihlaš se, Kontaktuj nás, Zahraj si. Facebook přidal stránkám nová tlačítka

Autor: Isifa
David Slížek

Správci stránek na Facebooku dostanou k dispozici sedm nových „call-to-action“ tlačítek. Hodit se budou zejména firmám.

Rezervuj si (Book Now), Kontaktuj nás (Contact Us), Použij aplikaci (Use App), Zahraj si (Play Game), Nakupuj (Shop Now), Registruj se (Sign Up), Sleduj video (Watch Video). (České překlady nejsou oficiální, berte je jako orientační.) 

Sedm nových tlačítek má správcům stránek posloužit k vyššímu zapojení uživatelů do aktivit, které jim chtějí nabídnout. Facebook je představil ve čtvrtek s tím, že je nejprve zprovozní na amerických stránkách a v příštím roce by měla být dostupná i v dalších zemích.


Autor: Facebook

Tlačítka se budou zobrazovat na dolní hraně profilového obrázku na stránce. Není zatím jasné, zda jich bude možné použít více najednou, nebo jestli budou nějaké limity.

UX17_snitker

Facebook samozřejmě slibuje, že s novými tlačítky firmy dosáhnou vyšších konverzí – cituje příklad společnosti Dollar Shave Club, která při testování tlačítka Sign Up údajně dosáhla „2,5krát vyššího konverzního poměru ve srovnání s jinými sociálními prvky pro akvírování uživatelů“. Věřte, nevěřte.

Po nedávno oznámené úpravě algoritmů, která má znevýhodnit neplacené reklamní příspěvky na Facebooku, jde o zajímavou, leč asi chabou náplast na očekávané další snížení organické viditelnosti postů.

Našli jste v článku chybu?
13. 12. 2014 9:14

To není žádná hyperkorektnost, to jsou pravidla českého pravopisu. Správný rozkazovací tvar je "přihlas(te) se". "Přihlaš(te) se" je stejná hrubka jako "shlédnout video". Nevidím důvod, proč by se zrovna na internetu z lenosti/neznalosti měly tolerovat gramatické chyby...

13. 12. 2014 9:18

a jedna věc je hnidopišsky poukazovat na chyby běžných uživatelů, druhá věc je upozornit na chybu přímo v titulku od "novináře", který by měl mít gramatiku v malíčku