Hlavní navigace

Přímé odkazy na články jsou legální i v Dánsku

Jiří Macich ml.

Dánské soudy řešily případ, kdy si některé tamní internetové deníky stěžovaly na porušení autorského zákona, když společnost Newsbooster odkazovala přímo na jednotlivé články a nikoliv na úvodní stranu dotčených periodik. Rozsudek z roku 2002 dal za pravdu vydavatelům deníků, ale Newsboster se odvolal a nyní soud vyšší instance původní rozsudek nepotvrdil, ba naopak neshledal na aktivitách společnosti Newsboster nic protizákoného. Přední dánská odbornice na autorské právo Hanne Binderová…

Dánské soudy řešily případ, kdy si některé tamní internetové deníky stěžovaly na porušení autorského zákona, když společnost Newsbooster odkazovala přímo na jednotlivé články a nikoliv na úvodní stranu dotčených periodik. Rozsudek z roku 2002 dal za pravdu vydavatelům deníků, ale Newsboster se odvolal a nyní soud vyšší instance původní rozsudek nepotvrdil, ba naopak neshledal na aktivitách společnosti Newsboster nic protizákoného. Přední dánská odbornice na autorské právo Hanne Binderová označila tento rozsudek za zcela přelomový. (Britské listy)

Našli jste v článku chybu?
26. 4. 2006 15:20
M jako Molitan (neregistrovaný)
:: Lidstvo by mělo sdílet veškeré :: informace, které má k dispozici. Proc si to myslite? Tak ja napriklad tajim, jak funguje muj system na odhalovani falesnych objednavek v eshopu, protoze by jinak proste prestal fungovat a konkurence by ho mohla obalamutit.
26. 4. 2006 11:46
Osobně považuji bránění se přímým odkazům dovnitř jakýchkoliv webů za asociální chování. Lidstvo by mělo sdílet veškeré informace, které má k dispozici.

Upozorňuji, že: Nejsem proti tomu, aby přístup na určité stránky byl umožněn jen některým uživatelům (např. po přihlášení). Mám na mysli aktivní bránění, nikoliv prosté "nepodporování". Nepožaduji zavedení jakýchkoliv regulačních opatření v tomto směru.