Hlavní navigace

Pro iDnes je přenosový batoh LiveU zatím drahý

Jiří Macich ml.

Redaktoři zpravodajského serveru iDnes nebudou mít k dispozici přenosové batohy LiveU, aby se z terénu mohli ohlásit živě bez přenosového vozu a satelitního spojení. LiveU jsou zhruba pětikilové batohy s technikou pro realizaci přímého přenosu prostřednictvím bezdrátové konektivity včetně mobilních telefonních sítí. Používá je už televize Nova a testuje je také Česká televize. Server iDnes si je ale kvůli ceně nepořídí. Pro potřeby Internetu je jeho cena vysoká, konstatovala Naděžda Petrová,…

Redaktoři zpravodajského serveru iDnes nebudou mít k dispozici přenosové batohy LiveU, aby se z terénu mohli ohlásit živě bez přenosového vozu a satelitního spojení. LiveU jsou zhruba pětikilové batohy s technikou pro realizaci přímého přenosu prostřednictvím bezdrátové konektivity včetně mobilních telefonních sítí. Používá je už televize Nova a testuje je také Česká televize. Server iDnes si je ale kvůli ceně nepořídí. Pro potřeby Internetu je jeho cena vysoká, konstatovala Naděžda Petrová, zástupkyně šéfredaktora iDnes.

START17

Server iDnes si batoh LiveU pronajal kvůli testům během loňských parlamentních voleb. Volební několikahodinové streamy jsme odbavovali současně až z pěti volebních štábů najednou. Čtyři místa jsme si zajišťovali vlastní technologií, pro pátý jsme použili právě LiveU. Využili jsme jeho mobilitu, protože štáb se přesouval mezi štáby několika stran, přiblížila Naděžda Petrová, která nevylučuje, že iDnes se stanovisko v budoucnu nezmění a batohy si přece jen pořídí.

Zdroj: DigiZone.cz

Našli jste v článku chybu?
24. 2. 2011 18:44
ladik (neregistrovaný)

Dva, tři dny zpátky, bylo na čt24 rozhovor s "testerem". Tam, pokud si správně vzpomínám o ceně hovořili. Bohužel si to nepamatuju. Zkus si to vyhledat.