Hlavní navigace

Problémy s mezinárodním internetovým propojením

Patrick Zandl

Tři ze čtyř podmořských kabelů spojujících Severní Ameriku s Asií byly poškozeny, hlásí Interoute. Agentura Bloomberg upozorňuje na problémy v propojení mezi Evropkou a Blízkým východem, tady se mělo poškodit spojení mezi Itálií a Egyptem. Není zatím jasné, zda jde jen o záměnu lokalit nebo o skutečné dvě lokality problémů – zatím to spíše vypadá, že některá média špatně přebrala zprávu operátora Interoute a že skutečné problémy jsou mezi Evropou a Blízkým východem, což podrobně Bloomberg…

Tři ze čtyř podmořských kabelů spojujících Severní Ameriku s Asií byly poškozeny, hlásí Interoute. Agentura Bloomberg upozorňuje na problémy v propojení mezi Evropkou a Blízkým východem, tady se mělo poškodit spojení mezi Itálií a Egyptem. Není zatím jasné, zda jde jen o záměnu lokalit nebo o skutečné dvě lokality problémů – zatím to spíše vypadá, že některá média špatně přebrala zprávu operátora Interoute a že skutečné problémy jsou mezi Evropou a Blízkým východem, což podrobně Bloomberg rozebírá.

Tak jako u každé větší události na internetu se i tady hned objevila řada spekulací, proč linky obsluhující 75% provozu mezi Asii a USA a linky obsluhující většinu provozu (nejen internet, i telefony) mezi Blízkým východem a Evropkou klekly. Někdo v tom vidí teroristickou akci, což zase tak zcela nemožné není, ačkoliv šmiknout podmořský kabel dá trochu práce. A jiní mají lakoničtější vysvětlení: nejde o žádnou nehodu na kabelu, pouze americká RIAA zakročila proti pirátům v Asii a odpojila porušovače autorských práv od internetu. Je to na vás příliš konspirační teorie? Asi ano, protože to by bylo nějak málo odpojených :)

Našli jste v článku chybu?
20. 12. 2008 22:21
Copak to, ale spojeni Tři ze čtyř podmořských kabelů spojujících Severní Ameriku s Asií byly poškozeny, (citace) proste neni pravdive. Puvodni informace byla zmatena (poukazovala na Evropu, USA a Asii), ale tahle proste neni pravdiva.

Kabely spojujici Severni Ameriku s Asii prochazeji Tichym oceanem. To je takova ta modra plocha, ktera ma zhruba uprostred Havajske ostrovy.

Clovek se muze jen domyslet, zda autor nezna zemepis (to je neomluvitelne) nebo nevi, kudy ty trasy vedou (to je oml…
21. 12. 2008 12:25
Vidim, ze jsi to redakci trochu ulehcil :-) Myslim, ze by EU uz mela zakazat ty vlecne site. Alespon v mistech, kde prochazej kabely. Ostatne, mapa by mela byt v kazdem pristavu.