Hlavní navigace

Projekt Bolt ožil. O2 investuje do prvního startupu

Jan Beránek

Dosud to byla jen vize a očekávání od projektu, který Tomáš Budník představil během října. První investice je ale tady.

Řádově miliony korun seedové investice pustilo O2 prostřednictvím svého programu Bolt do půlročního tuzemského startupu Tapito. Ten stojí za službou, která promění zamykací obrazovku u telefonů s Androidem v novinový stánek.

„Projekt má svým zaměřením blízko k našemu byznysu. Jeho výsledky za prvních pět měsíců ukazují, že projekt má skvěle našlápnuto a vidíme zde spoustu příležitostí pro další rozvoj. Navíc za ním stojí tým lidí, kteří jsou velcí nadšenci. To jsou hlavní důvody, proč jsme se rozhodli projekt podpořit,“ tvrdí šéf O2 Tomáš Budník v tiskové zprávě.

UX17_snitker

Boltu ale od prosince šéfuje Jakub Minařík, který do korporátního projektu přišel ze světa konzultačních firem (KPMG, Arthur D. Little). Jak tahle kombinace dopadne, ukáží nejbližší měsíce. Každopádně podle Budníka jedná operátor s několika desítkami projektů, které se už stihly přihlásit. 

„Vybírat budeme především projekty, u kterých dokážeme nabídnout nejen finance, ale i další kompetence pro úspěšný rozvoj projektu,“ tvrdí Budník.

Našli jste v článku chybu?
21. 12. 2015 20:56
jirkus (neregistrovaný)

no to jsou parádní rozdíly, to má opravdu smysl. Hlavně to správně nazvat "points of difference", "rozdíly" znějí moc obyčejně...

24. 12. 2015 20:46
Kvido (neregistrovaný)

To je fakt hlaska roku, trapnost nad marnost;-). Tihle vychcankove predstiraji, ze neco vymysli a velke korporace predstiraji, ze maji o inovace zajem. Uzasne paraziticka symbioza;-).