Propouštění v Silicon Valley nekončí. Cisco vyhodí šest tisíc lidí

Skoro osm procent všech svých zaměstnanců musí firma pod vedením Johna Chamberse obětovat proto, aby mohla investovat do cloudu, datových center a bezpečnosti.

Úspory se mají proměnit v investice. Informace se objevila hned po oznámení finančních výsledků firmy. Detaily ale mluvčí společnosti nekomentovala s tím, že kterých divizí se propouštění dotkne, bude záležet na strategii, kterou firma nastolí podle situace na trhu. Sekat by se mělo začít během příštího roku.

Cisco si uvědomuje, že by se svým železem postupně mohlo dostat do druhé ligy, a tak sází na nové služby – jako je třeba internet věcí. Firma začala intenzivně vyhledávat a podporovat nadějné startupy, a to už i v rámci Evropy. Loni třeba koupila v Česku bezpečnostní tým Cognitive Security

„V současném prostoru, ve kterém podniká Cisco, je i plno dalších velkých firem jako třeba HP a jde o scénu, kde se jede tvrdá hra s nízkými maržemi. Cisco stojí na modelu vysokých marží, a tím pádem se dostává pod velký tlak,“ tvrdí pro server Silicon Valley Business Journal analytik Rob Enderle.  

UX16

Jestli se propouštění dotkne i české pobočky, není zatím jisté. Každopádně změny musí přijít. Cisco v tom ale není samo. Microsoft, respektive nový šéf Satya Nadella, oznámil mnohem brutálnější čistku. Počítadlo propuštěných by se mělo zastavit na osmnácti tisících

Nejvíce postiženou skupinou budou bývalí zaměstnanci Nokie. Odejít jich má 12,5 tisíce. Výpovědi budou ale padat ve všech částech. Výrazně se to dotkne i obchodníků a lidí v marketingu.

Zasílat nově přidané názory e-mailem

Školení Google Analytics

  •  
    Jak vyhodnocovat úspěšnost reklamních kampaní.
  • Jak ovládat Google Analytics a najít co potřebuji.
  • Jak měřit hodnotu objednávek z webu.

Detailní informace o školení Google Analytics »