Hlavní navigace

Protest DCCI proti podmínkám ABC ČR

Marek Antoš 10. 9. 1999

Ve včerejším článku jsme informovali o aktuální situaci ve vývěrovém řízení na "dvorního auditora" ABC ČR. Mimo jiné nás zaujala podmínka, týkající se povinného šestiměsíčního distancu pro auditora poté, co by rozvázal spolupráci s ABC. Proti témuž včera oficiálně vystoupilo DCCI: pokud nebude změněna, patrně se vůbec nepřihlásí.

Ve včerejším článku jsme informovali o aktuální situaci ve vývěrovém řízení na „dvorního auditora“ ABC ČR. Mimo jiné nás zaujala podmínka, týkající se povinného šestiměsíčního distancu pro auditora poté, co by rozvázal spolupráci s ABC. Proti témuž včera oficiálně vystoupilo DCCI: pokud nebude změněna, patrně se vůbec nepřihlásí.

DCCI s.r.o.  zaslala 9.9.1999 oficiální protest proti některým podmínkám specifikovaným ve 2. výběrovém řízení a to k rukám pana JUDr. Chocholouše, předsedy ABC ČR a pana Ing. Jurnečky, manažera ABC ČR.


Vážený pane předsedo,

dovolte mě vznést oficiální protest proti podmínkám Vámi vyhlášeného výběrového řízení na dodavatele služeb ověřování návštěvnosti serverů, které jste vyhlásil 24.8.99.

Podmínku specifikovanou v bodě 1.2 „… Zaváže se [dodavatel], že po dobu platnosti smlouvy a šest měsíců po jejím ukončení nebude dodávat stejné nebo obdobné služby jiným subjektům na území ČR. …“ považuji za nerovnovážnou v případném obchodním vztahu ABC ČR a dodavatele. Tuto podmínku považuji také za diskriminující pro DCCI s.r.o., protože ji podstatně více negativně ovlivňuje, než ostatní subjekty na trhu v ČR.

Dovolte mě vysvětlit důvody, které mě k tomuto protestu vedou.

Dodavatel je povinen vyvinout na vlastní náklady software pro poskytování této služby, pokud již takový nemá k dispozici, a dále je povinen nést veškeré další investice do jeho rozvoje a správy. Avšak v případě, kdy dojde z jakékoliv strany a z jakéhokoliv důvodu k rozvázání spolupráce, dodavatel by nemohl podle výše uvedené podmínky výběrového řízení dále na trhu po dobu 6 měsíců působit a tím by byly zmařeny nenávratně veškeré jeho investice i případná pozice na trhu. DCCI s.r.o., která tuto službu poskytuje na českém trhu v určitém slova smyslu výhradně a to již 21 měsíců a která dosáhla podle našeho názoru velmi dobré pozice a investovala nemalé prostředky, je touto podmínkou zasažena ještě podstatně více. Domnívám se také, že tato podmínka je nerovnovážná vzhledem k případnému budoucímu obchodnímu vztahu ABC ČR a dodavatele. V případě, že dojde k rozvázání spolupráce, by měly oba subjekty mít stejnou šanci se na trhu prosadit nebo, v případě, že ABC ČR má ambice tímto způsobem zablokovat dodavateli v dalším působení na trhu s touto službou, by měla nabídnout dodavateli zajištění jeho stávajících investic jiný způsobem.

Jako zástupce DCCI jsem povinen efektivně spravovat aktiva společnosti a proto je pro nás tato podmínka bez dalších doplnění v podstatě nepřijatelná.

Rád bych Vás požádal o zvážení tohoto protestu a o oficiální stanovisko, abychom na to mohli případně reagovat do termínu ukončení přihlášek Vámi vyhlášeného výběrového řízení.

Jsem si vědom, že je pouze věcí ABC ČR, jaké podmínky stanoví pro vlastní výběrové řízení. Věřím však, že je cílem korektní a transparentní řízení a proto jsem nucen se k němu touto formou vyjádřit.

Tento dopis koncipuji jako otevřený a zveřejňuji ho na našich www stránkách v duchu námi dříve proklamované otevřenosti.

S úctou

MIF16

David Čížek
jednatel DCCI s.r.o.

Marek Antoš

Našli jste v článku chybu?
Vitalia.cz: Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

120na80.cz: Každou operaci očí pojišťovny neuhradí

Každou operaci očí pojišťovny neuhradí

DigiZone.cz: Loewe Bild 7.55: To nejlepší, co je k mání

Loewe Bild 7.55: To nejlepší, co je k mání

DigiZone.cz: Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Vitalia.cz: Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

120na80.cz: Jak se pozná autista?

Jak se pozná autista?

120na80.cz: Neplivejte pecky z vína

Neplivejte pecky z vína

Podnikatel.cz: EET od prosince. Už máte autentizační údaje?

EET od prosince. Už máte autentizační údaje?

DigiZone.cz: Volby: nízká účast i nízký zájem o pořady

Volby: nízká účast i nízký zájem o pořady

DigiZone.cz: Je tu nový formát programatické reklamy

Je tu nový formát programatické reklamy

DigiZone.cz: DVB-T2: problémy českých TV stanic

DVB-T2: problémy českých TV stanic

Podnikatel.cz: Schillerová: Náklady na EET? Zatím 52 mil.

Schillerová: Náklady na EET? Zatím 52 mil.

Vitalia.cz: Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

Podnikatel.cz: Dali slevu, která se nevyplatila. Pozor na to

Dali slevu, která se nevyplatila. Pozor na to

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

Vitalia.cz: Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

120na80.cz: Nová pomoc pro rodiče s autisty

Nová pomoc pro rodiče s autisty

Vitalia.cz: Scan&Shop: Zahrajte si v Globusu na pokladní

Scan&Shop: Zahrajte si v Globusu na pokladní

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Sraz starých počítačů

Děti, to je kazeta. Sraz starých počítačů