Odpověď na názor
Odpovídáte na názor k článku Protipirátská ochrana se obrátila proti Ubisoftu.
RE: Protipirátská ochrana se obrátila proti Ubisoftu
celé vláknoNavíc je tu trend, že do vlastností a způsobu programování více mluví marketink a reklamní oddělení, což je v případě vnějšího kabátu ok. Ale používání nevhodných technologií jen proto, že se zdají v kursu už zničilo více projektů, než v minulosti a za neúspěchy řady IT projektů stojí dnes v daleko vyšším procentu.
Zvyšující se komplexnost sw systémů bych nebral za důležitou věc, protože je zase vyvážena špičkovými nástroji, o kterých se dříve programátor mohl nechat jen zdát, profesionálnějšími metodikami, a řadou rozsáhlých odladěných knihoven. Nemyslím si, že je to relevantní faktor z hlediska dnešní kvality sw.
Kromě toho každý programátor je dnes většinou přijímán přes personální agenturu, nebo personalistu, který sice IT ani za mák nerozumí, natož oboru, pro který je vybírán, takže vybírá podle jiných kritérií. Například podle jeho znalosti angličtiny, nebop podle vizáže, sebevědomí, schopnosti napsat/nechat si napsat zajímavé CV. A daleko nejčastěji pouze pouhým porovnáním zda CV obsahuje ty samé zkratky jako požaduje zaměstnavatel (samozřejmě obsah zkratek je personalistce zcela utajen, takže klidně vyhodí zkušeného Oraclistu jen proto, že v jeho CV nenašla zkratku, že umí SQL, prostě mu napíše, že nebyl vybrán). Optimistická očekávání, že snad si pak uchazeče proklepne i nějaká znalá osoba se děje jen v měnším počtu případů. Nicméně i tam díky personalistickému filtru už se dostanou většinou jen méně kvalitní osoby.
Další, velmi relevantní faktor je, že se obecně považuje teorie sw za nepotřebnou, a že vše se člověk naučí v praxi. To má docela devastující vliv na kvalitu sw a řada firem už přichází na to, že sw ve stejné kvalitě vyrobí jako lidé s tímto názorem vyrobí stejně rychlokvašně zaučený Ind.
Jinak výše uvedené řádky nepíšu ze závisti, celému marasmu se mi podařilo uniknout a jsem velmi spokojen.
Já jinak myslím, že ohledně morálky výrobců, ani trendu nejsme v rozporu. Prostě je taková doba a co si výrobci udělali to mají. Bohužel vše by se vyřešilo rychle, kdyby jim na pomoc nespěchaly ndstandardními sútupky i zákony a vlády. Bohužel balík peněz, kterým umlátíte i velrybu snadno mění i zákony v prospěch majitelel toho balíku.
Kdyby se uzákonily určité meze audio/video/sw výrobců, a nezrušitelná práva uživatelů, byť velmi mírná, plus určité represe, do roku dvou je situace v normálu a pirátství nízko.
Pravidla pro diskutující
Přidáním čtenářského příspěvku do diskusí či fóra souhlasíte s tím, že budete dodržovat následující pravidla. Při jejich hrubém porušení se vystavujete riziku smazání příspěvku, jeho modifikaci, v krajním případě i zablokování přístupu do diskusí.
Redakce ze zásady nezasahuje do čtenářských diskusí a zavazuje se, že nebude mazat ani modifikovat příspěvky, kromě případů, kdy tyto porušují některé z následujících pravidel. V takové situaci je na zvážení redakce, zda příspěvek modifikuje s viditelným upozorněním, či přímo smaže. Redakce nikdy nemaže „nesouhlasné komentáře“ jen proto, že jsou nesouhlasné. Vítáme střet názorů, ale vždy v rámci slušné a kultivované debaty.
Příspěvky nesmí obsahovat:
- Vulgární či hrubé výrazy.
- Urážlivé výroky na adresu druhé osoby či skupiny osob.
- Texty, které mají za cíl jen vyprovokovat emotivní reakci (trolling).
- Rasové útoky či útoky na jakoukoliv jinou menšinu či skupinu obyvatel.
- Komerční nabídky a affiliate odkazy.
- Odkazy na warez, sériová čísla, licenční kódy, pornografii a další nevhodný materiál stejně jako žádosti o poskytnutí tohoto obsahu.
- Prokazatelně protiprávní obsah.
Informace o soukromí: U všech přidaných komentářů provozovatel ukládá IP adresu a hostname odesílatele. U neregistrovaných uživatelů se na webu zobrazuje část hostname, případně IP adresy, neumožňující identifikovat konkrétní počítač.
Povolené značky XHTML: a, br, code, em, li, ol, p, pre, strong, sub, sup, ul