Hlavní navigace

Provozovatel slevového serveru BránaSlev.cz v problémech

Martin Vyleťal 11. 7. 2014

Společnost Spojka Group s.r.o., která byla do poloviny června provozovatelem slevového serveru Zapakatel.cz, má vážné problémy. Přiznala, že nedokáže dostát svým závazkům.

Zákazníci, kteří si koupili voucher u slevových serverů Zapakatel.cz nebo BránaSlev.cz, mohou mít při jejich uplatňování potíže. Společnost Spojka Group s.r.o., která je provozovatelem serveru BránaSlev.cz, a ještě donedávna stála za třetím největším slevovým serverem na českém trhu Zapakatel.cz, oficiálně přiznala, že se dostala do finančních potíží a nemůže dostát svým závazkům.

„Spojka Group s.r.o., provozovatel serveru www.branaslev.cz a do 17. 6. 2014 i serveru www.zapakatel.cz, se dostala do situace, kdy není momentálně likvidní a nemůže dostát svým závazkům vůči některým partnerským společnostem,“ uvedli zástupci společnosti ve středu v tiskové zprávě.

Majitel firmy Jiří Carba současně oznámil, že nastalou situaci se snaží řešit. Jedná prý již delší dobu s potenciálními investory, restrukturalizuje náklady a zároveň se snaží do společnosti nalít peníze prodejem svých dalších obchodních aktivit.

„Navrhujeme vytvoření splátkového kalendáře na naše historické pohledávky, který bude reálně kopírovat aktuální možnosti společnosti. V případě vstupu investora nebo získání prostředků z našich jiných aktivit, budou všechny tyto prostředky použity pro umoření historických pohledávek. Chceme dostát svým závazkům vůči našim partnerům a věřím, že najdeme řešení vzniklé situace ke spokojenosti všech stran,“ doufá Carba.

Ve světle těchto informací začíná dávat smysl transakce, která proběhla koncem května. Tehdy Carba prodal doménu zapakatel.cz, ochrannou známku a zákaznický kmen firmě ePojisteni.cz, resp. společnosti Elephant Orchestra s.r.o., za kterou stojí podnikatel Jan Barta. Nový majitel udělal z do té doby třetího největšího slevového serveru v zemi agregátor slevových nabídek.

Z prohlášení nového majitele značky Zapakatel.cz vyplývá, že bývalý provozovatel serveru, společnost Spojka Group s.r.o., se dostala do finančních problémů už před nějakou dobou a její prodej firmě ePojisteni.cz byl pokusem, jak získat prostředky na umoření pohledávek.

„Předchozí majitel portálu Zapakatel.cz – Spojka Group – se před časem dostal do potíží hrozících likvidací společnosti. Abychom tento scénář odvrátili, souhlasili jsme s poskytnutím "záchranného kruhu“ a převzali jsme od Spojka Group doménu Zapakatel.cz, kde od 17.6.2014 provozujeme slevový agregátor, nabízející jen slevy z kvalitních a prověřených slevových serverů. Naše transakce byla 100% motivována k tomu, aby veškeré získané prostředky byly použity na úhradu závazků společnosti. Do této chvíle jsme společnosti Spojka Group zaplatili 12,5 milionu korun, které dle smlouvy musely být použity na úhradu závazků," uvedl nový provozovatel Zapakatel.cz včera na svém facebookovém profilu.

Zároveň přislíbil, že provede audit, který by měl prověřit, zdali Spojka Group poskytnuté peníze opravdu použila na umoření pohledávek.

Finanční problémy již vedly k vyřazení nabídky slevového serveru BránaSlev.cz z některých agregátorů.

„V souvislosti se slevovým serverem BránaSlev.cz jsme doposud zachytili pouze jednu stížnost. Přesto jsme se kvůli ochraně zákazníků rozhodli vyřadit i tento server z naší nabídky. Minimálně do té doby, než se celá situace vyřeší,“ uvedl Petr Kováčik, ředitel srovnávače Skrz.cz.

Našli jste v článku chybu?

7. 9. 2014 21:24

Silvie (neregistrovaný)

Chtěla bych vědět kdo vrátí peníze Nám,kdo si koupili voucher a nedostal ani služby a ani peníze zpět??!!!!! to se to kasírují peníze a nic za to..měl by se hlavně někdo o tohle postarat!! Chceme odpovědi co se bude dít !!!!!!!!!!!

15. 7. 2014 14:20

cc (neregistrovaný)

pokud jste si jistý že vaši dlužníci vždy zaplatí a neskončí třeba v bankrotu, tak se tak sice možná "dá podnikat", když vám tedy nevadí, že vaše splatnost je takto přímo závislá na třetí osobě.. pokud jsou s vaším přístupem vaší veřitelé srozuměni a vědí, že se spoléháte na náhodu jak co dopadne, pak nic proti..

Vitalia.cz: Znáte „černý detox“? Ani to nezkoušejte

Znáte „černý detox“? Ani to nezkoušejte

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

DigiZone.cz: ČT láká na jarní programové tipy

ČT láká na jarní programové tipy

Měšec.cz: Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Měšec.cz: Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

DigiZone.cz: ČT má dalšího zástupce v EBU

ČT má dalšího zástupce v EBU

Měšec.cz: Jak levně odeslat balík přímo z domu?

Jak levně odeslat balík přímo z domu?

Měšec.cz: Za palivo zaplatíte mobilem (TEST)

Za palivo zaplatíte mobilem (TEST)

Měšec.cz: Platby do zahraničí: pozor na tučné poplatky

Platby do zahraničí: pozor na tučné poplatky

Root.cz: 250 Mbit/s po telefonní lince, když máte štěstí

250 Mbit/s po telefonní lince, když máte štěstí

Podnikatel.cz: Udávání kvůli EET začalo

Udávání kvůli EET začalo

Měšec.cz: Finančním poradcům hrozí vracení provizí

Finančním poradcům hrozí vracení provizí

Měšec.cz: Golfové pojištění: kde si jej můžete sjednat?

Golfové pojištění: kde si jej můžete sjednat?

DigiZone.cz: Digi CZ výrazně zlevnila balíček HBO

Digi CZ výrazně zlevnila balíček HBO

Měšec.cz: Banky mlží o nákladech na předčasnou splátku hypotéky

Banky mlží o nákladech na předčasnou splátku hypotéky

Vitalia.cz: Nahradí sluch, ale zvuk je zcela jiný

Nahradí sluch, ale zvuk je zcela jiný

Vitalia.cz: Jmenuje se Janina a žije bez cukru

Jmenuje se Janina a žije bez cukru

120na80.cz: Co všechno ovlivňuje ženskou plodnost?

Co všechno ovlivňuje ženskou plodnost?

Root.cz: Mirai má nový cíl 5 milionů routerů

Mirai má nový cíl 5 milionů routerů

120na80.cz: Rovnátka, která nejsou vidět

Rovnátka, která nejsou vidět