První mobilní aplikací s podporou MojeID je databáze kalorických hodnot potravin

Službu mojeID začala podporovat první mobilní aplikace. Jedná se o databázi kalorických hodnot potravin, která funguje jako praktický deník energetického příjmu a výdeje.

Službu mojeID, založenou na technologii OpenID, kterou loni v říjnu spustilo sdružení CZ.NIC, podporuje první mobilní aplikace. Aplikace s názvem Kalorické tabulky umožňuje každodenní evidenci energetického příjmu a energetického výdeje pomocí záznamu všech snědených potravin a realizovaných fyzických aktivit.

Snědené potraviny lze ukládat i pomocí skenování čárového kódu na jejich obalu.V současné době je k dispozici pro platformu Android, plánovaná je ale i verze pro iPhone a iPad.

Aplikace využívá uživateli denně aktualizovanou databázi energetických hodnot více než deseti tisíc potravin dostupných v ČR a na Slovensku.

Možnost přihlásit se přes mojeID jsme do aplikace zapracovali, protože této službě věříme a předpokládáme, že bude mezi jejími uživateli čím dál více těch, kteří své mojeID mají, a bude tedy pro ně přihlašování do aplikace pohodlnější, uvedl Tomáš Pětivoký, který za aplikací stojí.

Školení: Právo vs. online marketing

  •  
    Jak chránit vlastní značku a obsah.
  • Jak využívat cizí díla pro svoje prezentace.
  • Na co si dát pozor při tvorbě reklamy na internetu.

Více o školení Právo vs. online marketing »