Hlavní navigace

První týden bez odpovědi na pochybnosti kolem webu Tojecool

Patrick Zandl

Přesně před týdnem jsme znovu doručili Středočeskému kraji několik doplňujících otázek ke kauze webu Tojecool.cz, v jehož případě je pochybnost o účelnosti vynaložených prostředků proinvestovaných do anonymní společnosti Koch & Koch zastupované právníkem Adamem Černým z právní kanceláře Heřmánek & Černý. 

Přesně před týdnem jsme znovu doručili Středočeskému kraji několik doplňujících otázek ke kauze webu Tojecool.cz, v jehož případě je pochybnost o účelnosti vynaložených prostředků proinvestovaných do anonymní společnosti Koch & Koch zastupované právníkem Adamem Černým z právní kanceláře Heřmánek & Černý. 

Jediné, čeho jsme se za ten týden dočkali, byly výhrůžky žalobou ze strany pana Černého, naše opakovaná žádost o „upřesnění“ informací, které označil za naprosto lživé, se ani v tomto případě nesetkala s reakcí. 

V případě Středočeského kraje jsme oslovili jak tiskovou mluvčí kraje Berill Maschekovou, tak – protože máme špatné zkušenosti s doručováním emailů s dotazy na státní úřady – jsme dotaz zaslali prostřednictvím Datové schránky. A je to právě týden, co čekáme na odpovědi. 

Několik dotazů jsme orientovali na data nijak strategické povahy: cena zakázky, délka servisní smlouvy, náklady na servis, ale mimo jiné i to, zda je ředitelka klientského oddělení společnosti Koch & Koch také tiskovou mluvčí nemocnic Středočeského kraje, jak naznačují svědci i fotografie. 

V redakci se těšíme na obsáhlé odpovědi, které vše kolem Tojecool vyjasní. 

Kauza mezi tím žije vlastním životem. Do pátrání se zapojila i Česká televize, která s autorem článku Danielem Dočekalem udělala rozhovor, ani ona se však nedostala k jiné oficiální reakci. 

Tip Content Kortanová

V současné době zvažujeme, jak vyplnit čas do chvíle, než důkladně zpracovaná odpověď dorazí, což ze zákona může být až měsíc. Zatím nejzajímavější alternativou se jeví obeslání informačním dopisem o celé kauze všech ředitelů škol financovaných středočeským krajem, kterých je cca 600. I mezi nimi jsme pozorovali značný zájem o kauzu v momentě, kdy se o ní dozvěděli a proinvestovanou částku měli možnost porovnat s průběžným i plánovaným navyšováním rozpočtu vlastní školy.

Pokud byste měli nějaký jiný zajímavý námět, neváhejte se svěřit v diskusi. 

Našli jste v článku chybu?
30. 3. 2012 0:02

Je dobře, že Lupa.cz kauzu stále sleduje. Středočeský kraj chystá další projekt - turistický portál až za 5,6 milionů. Tato částka může být nižší. Záleží na nabídce dodavatelů. Navíc se na projektu možná spolupodílí EU. Termín realizace je plánován na květen 2012. Zakázka se jmenuje "Vybudování komplexního informačního portálu cestovního ruchu ve Středočeském kraji". Psal jsem o tom dnes v noci na ITBIZ.cz.

Projekt vznikne navzdory komerční a státní konkurenci, která má nabídku turistických cíl…

29. 3. 2012 19:51

No kdyz je to zivnostnik nebo mala firmicka budiz. Ale u vetsi organizace, coz Stredocesky kraj je, bych ocekaval, ze zakazku tohoto typu minimalne pripominkuje nejake IT oddeleni a tam bych ocekaval nekoho, kdo vi co je vlastnictvi domeny.