Hlavní navigace

PVT sviští více - a Lupa s ním

Marek Antoš 5. 1. 1999

Před necelým měsícem jsem si nahlas stěžoval na problémy s rychlostí, které má PVT na Chodově. Pálilo mne to hlavně kvůli tomu, že si čtenáři stěžovali na pomalý přístup k Lupě, ale i dalším serverům na Chodově. Proběhla však akce Kulový blesk a - musím to zaklepat - došlo k výraznému zlepšení.

Když si přečtete původní článek, sami zjistíte, že dlouhodobé problémy s přístupem na Lupu a jeho rychlostí před Vánoci jakousi poslední kapkou přeplnily pověstný pohár trpělivosti; a kupodivu nejen u mne, ale i u řady správců dalších serverů, které byly umístěny poblíž Lupy. Představitelé PVT se sice bránili statečně a vysvětlovali, že přes veškerou snahu se jim nedaří sehnat dostatečně rychle linku po Praze o dostatečné kapacitě, ale vysvětlujte něco takového zákazníkovi, který je nespokojen s rychlostí – v tomto případě nám. 

Musím přiznat, že náprava problému přišla rychleji, než bych snad byl sám čekal. Do týdne po zveřejnění článku jsme se přestěhovali na Podvninný mlýn, do centra PVT, které je na tom s připojením podstatně lépe – těsně před naším příchodem navíc byla linka PVT do NIXu povýšena na 10 Mb/s. Spolu s námi se přesouvaly i další servery, namátkou Toplist, jeden ze serverů Mobilu, Mageo, Regioninfo a zřejmě i další – nebyl jsem bohužel u této akce osobně, takže referuji jen z doslechu.

Celá akce byla zřejmě součástí předem stanoveného harmonogramu, podle kterého má být v blízké době na Mlýn přesunuto celé hostingové centrum PVT. Zveřejněný článek na Lupě a urgence dalších serverů možná přesun o trochu uspíšil, možná ne. Hlavní je ovšem výsledek – věci se daly do pohybu.

Protože jsme se stěhovali těsně před Vánoci, během nichž všeobecně výrazně poklesl provoz, raději jsem s hodnocením počkal, abych nebyl překvapen. Leč překvapen nejsem a tak – abych byl vůči PVT fér – mohu konstatovat, že rychlost přístupu na Lupu se dramaticky zlepšila. Ostatně posuďte sami, co mi včera napsala moje kamarádka Saša Srpová z Českého Krumlova.

Ještě než jí dám slovo, uvědomuji si, že bych ji měl představit. Přestože se totiž s plody její činnosti denně shledáváte, doposud jste zřejmě neměli tu čest. Saša je hrdou nositelkou čestného titulu dvorní korektorka. Má ho zaslouženě, protože se pečlivě probírá všemi články na Lupě a okamžitě hlásí všechny překlepy a chyby, kterých se často dopouštím. Číní tak ovšem kvůli mému stylu práce vždy až ex post, takže pokud snad někdy na nějakou chybu přeci jen narazíte, nedávejte vinu jí – to jen já jsem ještě její korektorské zásahy nestačil zrealizovat v již zveřejněném článku. Leč zpátky k oněm hřejivým slovům:

Jinak Lupa už vám běhá jak o závod, já jsem se na ni včera dobývala a mezi naběhnutím jsem si nestihla skoro ani odskočit, resp. když jsem se vrátila, tak už byla dávno u mě. Jindy (ještě před Kulovým bleskem) jsem si vždycky rozepsala nějakého maila, napsala kousek, Lupa dorazila, tak jsem začala opravovat, jenže jsem vzápětí dokonale zapomněla, co jsem vlastně chtěla napsat do toho mailu. Takže větší rychlost kvituji s povděkem.

No řekněte sami, nejsou to hřejivá slova? Takže už jen doufám, že vyšší rychlost pozorujete i vy a že ji kvitujete stejně. Já denně i několikrát.

MIF16

Marek Antoš


Související články a odkazy:

* PVT má na Chodově velké problémy
* Co se dělo u PVT?
* Co se děje u PVT?
Našli jste v článku chybu?
Podnikatel.cz: První česká finta, jak lze obejít #EET

První česká finta, jak lze obejít #EET

Podnikatel.cz: Zbrojí proti EET, za účtenku chce 5 Kč

Zbrojí proti EET, za účtenku chce 5 Kč

Vitalia.cz: Scan&Shop: Zahrajte si v Globusu na pokladní

Scan&Shop: Zahrajte si v Globusu na pokladní

Podnikatel.cz: Alza.cz 28. října otevře. Dle ČOI poruší zákon

Alza.cz 28. října otevře. Dle ČOI poruší zákon

DigiZone.cz: Sat novinky: promo Sky 1 HD

Sat novinky: promo Sky 1 HD

DigiZone.cz: Volby: nízká účast i nízký zájem o pořady

Volby: nízká účast i nízký zájem o pořady

DigiZone.cz: Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Sraz starých počítačů

Děti, to je kazeta. Sraz starých počítačů

Vitalia.cz: Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Podnikatel.cz: Restaurace s menu za 69 Kč. Okrádají stát?

Restaurace s menu za 69 Kč. Okrádají stát?

120na80.cz: Každou operaci očí pojišťovny neuhradí

Každou operaci očí pojišťovny neuhradí

120na80.cz: Nová pomoc pro rodiče s autisty

Nová pomoc pro rodiče s autisty

DigiZone.cz: DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

DigiZone.cz: Je tu nový formát programatické reklamy

Je tu nový formát programatické reklamy

DigiZone.cz: Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

DigiZone.cz: Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Podnikatel.cz: Restauracím klesne DPH z 21 na 15 %. Kdy?

Restauracím klesne DPH z 21 na 15 %. Kdy?