Hlavní navigace

Rádio Last.fm v České republice končí

Jiří Macich ml.

Nepříjemná zpráva došla dnes do schránek českých uživatelů populární hudební služby Last.fm, který si platí předplatné, aby mohli poslouchat personalizovaná či tematická online rádia. Od 15. ledna 2013 již totiž nebudou rádia na Last.fm pro české zákazníky k dispozici ani pro předplatitele. Důvody jsou prý veskrze licenční. Předplatné se bude vracet jen pokud je uhrazeno na dobu delší než jeden měsíc.

Nepříjemná zpráva došla dnes do schránek českých uživatelů populární hudební služby Last.fm, který si platí předplatné, aby mohli poslouchat personalizovaná či tematická online rádia. Od 15. ledna 2013 již totiž nebudou rádia na Last.fm pro české zákazníky k dispozici ani pro předplatitele. Důvody jsou prý veskrze licenční. Předplatné se bude vracet jen pokud je uhrazeno na dobu delší než jeden měsíc.

Last.fm bude dál předplatné vybírat, ovšem hlavním benefitem se stane odstranění reklamy z webu služby. Pro české uživatele bude Last.fm nadále fungovat jako sociální síť zejména generující statistiky o poslouchané hudbě a na jejich základě doporučující zajímavé inteprety. Primární funkčnost osobního internetového rádia ovšem končí.

Našli jste v článku chybu?
13. 12. 2012 19:40
Mareš (neregistrovaný)

... aneb: Autorské právo - brzda pokroku!

Tady to máte černé na bílém, platílkové a rychlošípáci: autorskoprávní svoloč prostě o vaše peníze nestojí. Oblíbená Palivcova poučka "Host jako host, třeba Turek!" v autorskoprávním byznysu evidentně neplatí. Tak proč se vnucovat? :-P

23. 12. 2012 22:21
kojna (neregistrovaný)

jeste jedna trochu alternativni alternativa je steremood.com. neni to vic nez pekne internetove radio ktere asi omrzi, ale alespon hraje i mimo US