Internet Info, s.r.o. Lupa Měšec Podnikatel Root Zdroják DigiZone Slunečnice Vitalia Tuesday TopDrive KupDnes Navrcholu Bomba NovýTarif Dobrý web Weblogy Woko Jagg Computer.cz SK: MojeLinky

Odpověď na názor

Odpovídáte na názor k článku Radost z programování.

Bolek Bobcik
Bolek Bobcik (neregistrovaný)
22. 3. 2005 17:09

Re: Knihovny

celé vlákno
Jenze zakladni knihovna PHP jde rozsirovat jen do konecne velikosti. Od jiste meze to uz nebude elegantni system, ale moloch. A napr. FFT/DFT hledam v core-php marne...

---reklamni vlozka---

#! /usr/bin/perl -w
use Lingua::Romana::Perligata;

maximum inquementum tum biguttam egresso scribe. meo maximo vestibulo perlegamentum da. da duo tum maximum conscribementa meis listis.

dum listis decapitamentum damentum nexto fac sic nextum tum novumversum scribe egresso. lista sic hoc recidementum nextum cis vannementa da listis. cis.

---konec reklamy---

Over-design v pripade logicke separace si dovedu opravdu predstavit jen u projektu, na kterych se podili jeden ci nekolik hodne malo vyvojaru. Pokud se na nejake 3-tier aplikaci podili rekneme tymy z nekolika zemi, tak je clovek rad, ze editacni kolize nastavaji jen mezi programatory a nemontuji se do toho databazisti nebo designeri (to uz by nejspis nepomohlo ani subversion/cvs/...).

Pochopitelne je pravda, ze resenim je sablonovy system. Nicmene v pripade PHP je to obchazeni zakladni vlastnosti jazyka; nemohu si vzpomenout na zadny jiny programovaci jazyk, v nemz by se implicitne zahajovalo zpracovani zdrojoveho textu v prezentacnim rezimu (mno, mozna ten WhiteSpace ;-)) a do vykonneho rezimu je nutne se explicitne prepnout.

A kdyz uz jsme si dnes tak hezky zaflamovali, tak je potreba take provest dekovnou ulitbu za to, ze nemusime programovat v ABAPu. (Z toho by zesediveli i veterani BF*cku.)

   
Chcete přispět jako registrovaný uživatel? Přihlaste se ke svému účtu.
Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
 

Pravidla pro diskutující

Přidáním čtenářského příspěvku do diskusí či fóra souhlasíte s tím, že budete dodržovat následující pravidla. Při jejich hrubém porušení se vystavujete riziku smazání příspěvku, jeho modifikaci, v krajním případě i zablokování přístupu do diskusí.

Redakce ze zásady nezasahuje do čtenářských diskusí a zavazuje se, že nebude mazat ani modifikovat příspěvky, kromě případů, kdy tyto porušují některé z následujících pravidel. V takové situaci je na zvážení redakce, zda příspěvek modifikuje s viditelným upozorněním, či přímo smaže. Redakce nikdy nemaže „nesouhlasné komentáře“ jen proto, že jsou nesouhlasné. Vítáme střet názorů, ale vždy v rámci slušné a kultivované debaty.

Příspěvky nesmí obsahovat:

  1. Vulgární či hrubé výrazy.
  2. Urážlivé výroky na adresu druhé osoby či skupiny osob.
  3. Texty, které mají za cíl jen vyprovokovat emotivní reakci (trolling).
  4. Rasové útoky či útoky na jakoukoliv jinou menšinu či skupinu obyvatel.
  5. Komerční nabídky a affiliate odkazy.
  6. Odkazy na warez, sériová čísla, licenční kódy, pornografii a další nevhodný materiál stejně jako žádosti o poskytnutí tohoto obsahu.
  7. Prokazatelně protiprávní obsah.

Informace o soukromí: U všech přidaných komentářů provozovatel ukládá IP adresu a hostname odesílatele. U neregistrovaných uživatelů se na webu zobrazuje část hostname, případně IP adresy, neumožňující identifikovat konkrétní počítač.

Povolené značky XHTML: a, br, code, em, li, ol, p, pre, strong, sub, sup, ul