Hlavní navigace

Raiffeisenbank bude koncem března zcela offline

Jiří Macich ml.

Raiffeisenbank chystá ve dnech 22. až 25. března 2013 velkou odstávku svých systémů. Mimo provoz nebude jen internetové bankovnictví. Kterých služeb se odstávka dotkne?

Raiffeisenbank upozorňuje klienty, že v pátek 22. března 2013 se chystá na velkou odstávku svých systémů. Jestli je důvodem spuštění nové verze internetového bankovnictví, o kterém se již delší dobu spekuluje, v tuto chvíli nevíme. Banka pouze uvádí, že k odstávce dojde „z důvodu zkvalitňování služeb“, což je v takových případech obvyklá fráze. 

UX17

Odstavení systémů začne v pátek 22. března 2013 v 18:00 a pokud vše půjde podle plánu, tak opětovné zpřístupnění služeb by mělo nastat v pondělí 25. března 2013 v 8:00. Klienti banky po dobu výpadku nebudou moci využívat jak klasické internetové bankovnictví, tak loni v listopadu představenou aplikaci pro chytré mobily a tablety.

Zaplatit u internetových obchodníků přes eKonto nebude během odstávky rovněž možné. Mimo provoz bude taky klasické mobilní bankovnictví. Pobočky během odstávky nebudou provádět žádné hotovostní operace. Klienti tak od pozdního pátečního odpoledne do pondělního rána budou odkázáni jen na platební karty. Ty budou fungovat bez omezení.

Našli jste v článku chybu?
4. 3. 2013 5:15
tla (neregistrovaný)

Zopakujte si shodu podmětu s přísudkem a pak budete ještě o něco přesvědčivější.

24. 3. 2013 3:31
Karel (neregistrovaný)

Škoda že tahle věta není i v oficiálním vyjádření banky, které bylo zveřejněno.

Kartu mám myslím spíš zamčenou (teď se nepřesvědčím) a právě mi byla 2x odmítnuta "v autorizačním centru" (ČSOB). Takže jsem na[hs]raný. Tímto Raifce pěkně děkuji.