Hlavní navigace

Raiffeisenbank konečně uvedla aplikaci pro chytré mobily, tablety i další zařízení

Jiří Macich ml. 27. 11. 2012

Raiffeisenbank na dnešní tiskové konferenci představila svou vlastní aplikaci pro tzv. smartbanking, internetové bankovnictví na displeji chytrého mobilu a další chytré mobilní elektroniky. Klienti Raiffeisenbank se na aplikaci tohoto typu od své banky načekali déle, než zákazníci mnohých jiných konkurenčních bank. Raiffeisenbank slibovala, že odměnou za trpělivost jim bude bohatší paleta funkcí a vyšší míra zabezpečení. 

Raiffeisenbank na dnešní tiskové konferenci představila svou vlastní aplikaci pro tzv. smartbanking, internetové bankovnictví na displeji chytrého mobilu a další chytré mobilní elektroniky. Klienti Raiffeisenbank se na aplikaci tohoto typu od své banky načekali déle, než zákazníci mnohých jiných konkurenčních bank. Raiffeisenbank slibovala, že odměnou za trpělivost jim bude bohatší paleta funkcí a vyšší míra zabezpečení. 

Mobilní eKonto podporuje zařízení systém Android 2.2 nebo novějším (resp. Android 3.0 a vyšší pro tablety) a iOS 5 nebo vyšší v zařízeních iPhone, iPad a iPod Touch. Kromě základních operací lze prostřednictvím nové aplikace využívat předschválených nabídek rychlé půjčky, kreditní karty či ontokorentu. Zároveň je možné jejím prostřednictvím podávat žádosti v souvislosti se službami, které banka nabízí. 

K zajímavostem patří podpora QR kódů. Ty lze využít při placení, kdy stačí QR kód nasnímat fotoaparátem zařízení pro rychlé provedení platby. QR kód vygenerovaný samotnou aplikací lze též použít jako vizitku účtu. Mobilní eKonto podporuje též srovnávání cen u různých produktů po nasnímání čárového kódu prostřednictvím fotoaparátu. Pod systémem Android je podporována i technologie NFC. 

Raiffeisenbank věří, že díky využívání kontextových nabídek pro rychlý přístup k souvisejícím funkcím, podpoře dotykových gest či speciálnímu rozhraní upravenému na míru větším displejům tabletům bude aplikace pro její klienty přátelská a přehledná. Jestli jsou naděje banky postavené na reálných základech, to se klienti mohou již přesvědčit sami. Aplikaci lze stahovat klasicky přes Google Play nebo Apple AppStore.

A co otázka bezpečnosti? Ve stručnosti: nová aplikace Mobilní eKonto po instalaci do zařízení vyžaduje aktivaci přes klasické internetové bankovnictví. Po aktivaci získá koncové zařízení s aplikací jedinečný identifikátor, který je součástí ověření identity uživatele. Ten tedy jednak zadává PIN a zároveň banka kontroluje, z jakého zařízení jej zadává. I když je PIN prozrazen, tak z neautorizovaného zařízení není podle banky narušení bezpečnosti možné.

Raiffeisenbank tvrdí, že Mobilní eKonto vznikalo s maximálním ohledem na záškodnické aplikace, které na platformě Android začínají být vážným problémem. Zároveň je prý banka schopná ochránit přístup k účtu při ztrátě zařízení, kdy hrozí pokus o přístup k účtu náhodným hádáním PINu, ale zlomyslný pokus o jeho zablokování právě úmyslným vkládáním špatného PINu.

 „Na straně banky dokážeme například odlišit pokus o zablokování cizího účtu náhodnými pokusy o přihlášení od pokusu o uhádnutí PIN pro aplikaci na odcizeném telefonu. Díky této unikátní vlastnosti jsme schopni bez zbytečných kompromisů pokrýt současně obě nejrizikovější hrozby, a to sice útok zablokováním účtu a útok hádáním PIN“, uvádí Raiffeisenbank.

Našli jste v článku chybu?

28. 11. 2012 15:28

U Apple je technicky nemožné aby tam byl nějaký červ (aplikace jsou v sandboxu např.). Samotné zařízení lze chránit pinem + pro přístup do aplikace je třeba heslo + pro potvrzení transakce je potřeba PIN.

bezpečnost je podle mně minimálně stejná jako při použití pc + telefonu.

28. 11. 2012 13:16

x (neregistrovaný)

Edit: Jop, pin je vam samo naprosto knicemu, kdyz uz tam toho worma mam, tak si ho odchytim.

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Root.cz: Vypadl Google a rozbilo se toho hodně

Vypadl Google a rozbilo se toho hodně

Lupa.cz: EET v e-shopech? Zdražení a horší komfort

EET v e-shopech? Zdražení a horší komfort

Měšec.cz: Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Lupa.cz: Avast, Jirká Král i DVTV, Kdo vyhrál Křišťálovou Lupu?

Avast, Jirká Král i DVTV, Kdo vyhrál Křišťálovou Lupu?

Vitalia.cz: Znáte „černý detox“? Ani to nezkoušejte

Znáte „černý detox“? Ani to nezkoušejte

DigiZone.cz: Digi CZ výrazně zlevnila balíček HBO

Digi CZ výrazně zlevnila balíček HBO

DigiZone.cz: HD programy ČT i v UPC Horizon

HD programy ČT i v UPC Horizon

Vitalia.cz: Jmenuje se Janina a žije bez cukru

Jmenuje se Janina a žije bez cukru

Měšec.cz: U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

DigiZone.cz: Flix TV má set-top box s HEVC

Flix TV má set-top box s HEVC

Vitalia.cz: Pravda o přibírání na zimu

Pravda o přibírání na zimu

Podnikatel.cz: 3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

Podnikatel.cz: Na 3. prosince se chystá protest proti EET

Na 3. prosince se chystá protest proti EET

Podnikatel.cz: Babiše přesvědčila 89letá podnikatelka?!

Babiše přesvědčila 89letá podnikatelka?!

Měšec.cz: Platby do zahraničí: pozor na tučné poplatky

Platby do zahraničí: pozor na tučné poplatky

120na80.cz: Co všechno ovlivňuje ženskou plodnost?

Co všechno ovlivňuje ženskou plodnost?

Vitalia.cz: Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

Vitalia.cz: Dáte si jahody s plísní?

Dáte si jahody s plísní?

Měšec.cz: Finančním poradcům hrozí vracení provizí

Finančním poradcům hrozí vracení provizí