Hlavní navigace

Raiffeisenbank konečně uvedla aplikaci pro chytré mobily, tablety i další zařízení

Jiří Macich ml. 27. 11. 2012

Raiffeisenbank na dnešní tiskové konferenci představila svou vlastní aplikaci pro tzv. smartbanking, internetové bankovnictví na displeji chytrého mobilu a další chytré mobilní elektroniky. Klienti Raiffeisenbank se na aplikaci tohoto typu od své banky načekali déle, než zákazníci mnohých jiných konkurenčních bank. Raiffeisenbank slibovala, že odměnou za trpělivost jim bude bohatší paleta funkcí a vyšší míra zabezpečení. 

Raiffeisenbank na dnešní tiskové konferenci představila svou vlastní aplikaci pro tzv. smartbanking, internetové bankovnictví na displeji chytrého mobilu a další chytré mobilní elektroniky. Klienti Raiffeisenbank se na aplikaci tohoto typu od své banky načekali déle, než zákazníci mnohých jiných konkurenčních bank. Raiffeisenbank slibovala, že odměnou za trpělivost jim bude bohatší paleta funkcí a vyšší míra zabezpečení. 

Mobilní eKonto podporuje zařízení systém Android 2.2 nebo novějším (resp. Android 3.0 a vyšší pro tablety) a iOS 5 nebo vyšší v zařízeních iPhone, iPad a iPod Touch. Kromě základních operací lze prostřednictvím nové aplikace využívat předschválených nabídek rychlé půjčky, kreditní karty či ontokorentu. Zároveň je možné jejím prostřednictvím podávat žádosti v souvislosti se službami, které banka nabízí. 

K zajímavostem patří podpora QR kódů. Ty lze využít při placení, kdy stačí QR kód nasnímat fotoaparátem zařízení pro rychlé provedení platby. QR kód vygenerovaný samotnou aplikací lze též použít jako vizitku účtu. Mobilní eKonto podporuje též srovnávání cen u různých produktů po nasnímání čárového kódu prostřednictvím fotoaparátu. Pod systémem Android je podporována i technologie NFC. 

Raiffeisenbank věří, že díky využívání kontextových nabídek pro rychlý přístup k souvisejícím funkcím, podpoře dotykových gest či speciálnímu rozhraní upravenému na míru větším displejům tabletům bude aplikace pro její klienty přátelská a přehledná. Jestli jsou naděje banky postavené na reálných základech, to se klienti mohou již přesvědčit sami. Aplikaci lze stahovat klasicky přes Google Play nebo Apple AppStore.

A co otázka bezpečnosti? Ve stručnosti: nová aplikace Mobilní eKonto po instalaci do zařízení vyžaduje aktivaci přes klasické internetové bankovnictví. Po aktivaci získá koncové zařízení s aplikací jedinečný identifikátor, který je součástí ověření identity uživatele. Ten tedy jednak zadává PIN a zároveň banka kontroluje, z jakého zařízení jej zadává. I když je PIN prozrazen, tak z neautorizovaného zařízení není podle banky narušení bezpečnosti možné.

MIF16

Raiffeisenbank tvrdí, že Mobilní eKonto vznikalo s maximálním ohledem na záškodnické aplikace, které na platformě Android začínají být vážným problémem. Zároveň je prý banka schopná ochránit přístup k účtu při ztrátě zařízení, kdy hrozí pokus o přístup k účtu náhodným hádáním PINu, ale zlomyslný pokus o jeho zablokování právě úmyslným vkládáním špatného PINu.

 „Na straně banky dokážeme například odlišit pokus o zablokování cizího účtu náhodnými pokusy o přihlášení od pokusu o uhádnutí PIN pro aplikaci na odcizeném telefonu. Díky této unikátní vlastnosti jsme schopni bez zbytečných kompromisů pokrýt současně obě nejrizikovější hrozby, a to sice útok zablokováním účtu a útok hádáním PIN“, uvádí Raiffeisenbank.

Našli jste v článku chybu?
Lupa.cz: IT ve firmách: je problém mezi klávesnicí a židlí?

IT ve firmách: je problém mezi klávesnicí a židlí?

Vitalia.cz: Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

120na80.cz: I stařec může mít spermie jako zamlada

I stařec může mít spermie jako zamlada

DigiZone.cz: Test set-top boxu s „DVB-T2ověřeno“

Test set-top boxu s „DVB-T2ověřeno“

Vitalia.cz: Bubbleology: kuličky nejsou naše

Bubbleology: kuličky nejsou naše

120na80.cz: Neplivejte pecky z vína

Neplivejte pecky z vína

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

DigiZone.cz: Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Vitalia.cz: Víc než polovina lidí je moc silná v pase

Víc než polovina lidí je moc silná v pase

Podnikatel.cz: Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

DigiZone.cz: Je tu nový formát programatické reklamy

Je tu nový formát programatické reklamy

120na80.cz: Sem vás dají, když budete v karanténě

Sem vás dají, když budete v karanténě

Podnikatel.cz: Zahraniční faktura v hlášení k DPH?

Zahraniční faktura v hlášení k DPH?

Měšec.cz: ČNB: ERB bank není solventní

ČNB: ERB bank není solventní

Vitalia.cz: Co dělat s nedozrálým pomelem?

Co dělat s nedozrálým pomelem?

Měšec.cz: Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Root.cz: Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Měšec.cz: Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Vitalia.cz: Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Vitalia.cz: Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety