Hlavní navigace

Raiffeisenbank ustupuje od elektronického internetového klíče

Jiří Macich ml.

Klienti někdejší eBanky byli před sloučení s Raiffeisenbank opakovaně ujišťováni, že služby se nemění a internetové bankovnictví poběží dál tak, jak byli doposud zvyklí. Přesto k jedné změně dochází. Raiffeisenbank pohřbívá přihlašování k online bankovnictví prostřednictvím elektronického internetového klíče (IEk). V praxi to znamená, že novým klientům již tuto službu nenabízí a pro současné klienty jí ani nerozvijí, takže třeba absentuje podpora přihlášení přes IEk v novějších webových…

Klienti někdejší eBanky byli před sloučení s Raiffeisenbank opakovaně ujišťováni, že služby se nemění a internetové bankovnictví poběží dál tak, jak byli doposud zvyklí. Přesto k jedné změně dochází. Raiffeisenbank pohřbívá přihlašování k online bankovnictví prostřednictvím elektronického internetového klíče (IEk). V praxi to znamená, že novým klientům již tuto službu nenabízí a pro současné klienty jí ani nerozvijí, takže třeba absentuje podpora přihlášení přes IEk v novějších webových prohlížečích jako je třeba Mozilla Firefox 3.0.

K tomuto kroku jsme se rozhodli z toho důvodu, že internetový klíč je nejméně používaný způsob přihlášení na účet a budeme tedy nadále podporovat a rozvíjet mobilní a osobní elektronický klíč, potvrdil nám Tomáš Kofroň, tiskový mluvčí Raiffeisenbank. Právě na mobilní nebo osobní klíč mají uživatele elektronického klíče přejít. K tomu je nutná osobní návštěva pobočky banky. (upozornil Filip Oščádal, děkujeme za tip)

Našli jste v článku chybu?
8. 8. 2008 0:22
IEk byl od začátku, resp. co si pamatuji, nabízen jen pro opravdu bezpečné prostředí. Pokud si uživatel dokáže počítač adekvátně zabezpečit, proč by banka měla dělat policajta, který mu v užití IEk bude bránit? Chápal bych otázku bezpečnosti, kdyby klient neměl na výběr jiné možnosti zabezpečení, ale on je má. Takže je to otázka svobodného výběru a vlastního rizika. Navíc, když jsem zjišťoval k tématu informace, ze strany tiskového mluvčího RB o bezpečnosti nepadlo ani slovo. Oficiální důvod r…
26. 9. 2008 17:37
michalli (neregistrovaný)
heslo na mobilu může být dlouhé 4 až 6 znaků. navíc si můžete MPUK pravidelně měnit. a halvně máte jej stále u sebe - mobil.