Hlavní navigace

RE: Zoner Software zneužil data CZ.NIC

Redakce

Včera na Lupě vyšel článek týkající se tisíců emailů od společnosti Zoner Software, pro jejichž odeslání byla pravděpodobně zneužita databáze sdružení CZ.NIC. Materiál vyvolal řadu rozporuplných reakcí, nabídli jsme proto --- jak je naším zvykem --- prostor k vyjádření rovněž druhé straně, tj. Milanu Behrovi ze Zoner Software.

Vyjádření k zveřejněnému článku „Zoner Software zneužil data CZ.NIC“ na serveru LUPA.CZ ze dne 6.9.2001:

Domníváme se, že uvedený článek přímo poškodil společnost ZONER software, neboď obsahuje neprofesionální a zavádějící stanoviska, kdy autor se situuje do role, která přísluší nezávislému soudu. Hodláme postupovat cestou oficiální se sdělením našeho stanoviska, podloženého profesionálním právním rozborem, nikoliv populistickými doměnkami.

Předali jsme celou záležitost ke zhodnocení odborníkům. Po obdržení právního rozboru celého případu se k věci vyjádříme v předpokládaném termínu do 14. září 2001.

Milan Behro
ZONER software

Našli jste v článku chybu?
13. 9. 2001 15:03
Winca (neregistrovaný)
Dobre, cili, v tomto to tedy asi nebude (?). Ze by tedy skutecne slo o to "zneuziti"? {Je fascinujici, kolik lidi je zde najednou moralne na vysi. Ja taky ;-) Jenom mi nejde na rozum, jak lidi jako Slavicinsky/Behro mohou tolik let vest firmu, asi uspesne, platit zamestnance a pak udelat takovouto osklivou vec, ktera muze vse znicit. Neni to nakonec treba nejaky reklamni trik placeny Zonerem? Myslim tato akce na Lupe? I zaporna reklama je reklama. A pokud opravdu ukradli databazi z NIC…