Hlavní navigace

Red Hat plánuje zaměstnat v Brně dalších 150 inženýrů

Martin Vyleťal

Softwarová firma Red Hat, která produkuje významnou komerční linuxovou distribuci, plánuje v Brně rozšířit svůj tým 300 zaměstnanců o dalších 150 inženýrů. Red Hat tak bude mít v Brně největší vývojové centrum na světě. Tip: Více informací o společnosti Red Hat najdete na sesterském serveru Root.cz.

Softwarová firma Red Hat, která produkuje významnou komerční linuxovou distribuci, plánuje v Brně rozšířit svůj tým 300 zaměstnanců o dalších 150 inženýrů. Red Hat tak bude mít v Brně největší vývojové centrum na světě.

Tip: Více informací o společnosti Red Hat najdete na sesterském serveru Root.cz.

Na projekt firma získala dotaci z Operačního programu Podnikání a inovace (OPPI) Evropské unie ve výši 100 milionů Kč, celková investice je 278 milionů Kč. Česká pobočka Red Hatu vznikla v roce 2006. 

Zdroj: tisková zpráva

Našli jste v článku chybu?
11. 8. 2011 9:58
Petr (neregistrovaný)

Nevim, jestli jsem padly na hlavu ja, nebo se svet zblaznil, ale muze mi nekdo vysvetlit, proc EU z nasich penez podporuje US firmu, aby v Brne najala 150 vyvojaru, kdyz tady je obrovsky hlad po programatorech, kteri nemaji problem najit praci?

Nechapu, proc by EU mela dotovat obory, ktere jsou vysoce ziskove a soucasne v nich je nedostatek pracovniku, a jeste to platit z nasich dani. A jeste k tomu pro US firmu, ktera tady neodvede zadne korporatni dani (posledni vykaz RedHatu CZ ukazuje zisk …

12. 8. 2011 20:43
Paflik (neregistrovaný)

dotace jsou svinstvo, zrusit, ale pro vsechny.. v tomhle pripade nejdou na platy ale na novou budovu a pravdepodobne by se stavelo tak jako tak

brnenska pobocka odvede na danich a pojisteni statu 100M odhadem asi za 3/4 roku, cili dostanou zpatky jen neco malo z toho co uz tady statu a EU nasypali.. takze lip pocitejte..