To každopádně; ostatně o významu vzdělávání se hovoří na každé takové akci, a já to vytrvale píšu do každého článku... :)
Ale je tady i ta druhá strana mince - aby to bylo účinné, byla by potřeba vzdělávací kampaň napříč celou společností. Protože potřebujeme vzdělávat jak ty nejmenší, tak samozřejmě i dospělé, na které také číhá řada hrozeb (viry, phishing, pyramidové hry atd). A nahnat do učeben nějakých sedm milionů lidí by asi nebylo reálné :)
(nehledě na to, že kurzy by se kromě používání internetu souvisejících programů a předcházení problémů, měly zaměřit i na chování na internetu. Stejně jako se v realitě lidě učí matematiku, zeměpis a jak přecházet přes silnici, ale také jak stolovat nebo kdy pozdravit).