Internet Info, s.r.o. Lupa Měšec Podnikatel Root Zdroják DigiZone Slunečnice Vitalia Tuesday TopDrive KupDnes Navrcholu Bomba NovýTarif Dobrý web Weblogy Woko Jagg Computer.cz SK: MojeLinky

Vlákno názorů k článku
RejstrikFirem.cz - legitimní podnikání, nebo doupě vyděračů?

Laďa
Laďa (neregistrovaný)
14. 12. 2005 16:25

proforma x zálohová faktura

vidím, že diskuze se uchýlila naprosto jinam, než měla:) Jen co se týká informací o zálohových fakturách a proforma fakturách.

Rozdíl je mezi nimi velký. Zálohová faktura prakticky funguje stejně jako proforma faktura. U zálohové faktury však musíte od 1. dubna 2005 odvádět DPH. Jedná se však pouze o zrealizovanou zálohu. Dříve totiž záloha fungovala tak, že ji firma přijala a daň odvedla až po vystavení daňového dokladu. V případě například stavby by tak příjemce zálohy odvedl DPH až za 3 roky. Proto nastala změna v zákoně.

Co se týká proforma faktury, tak ta není v českých zákonech definována. Jedná se tedy o doklad, který nemusí být ze zákona evidován v účetním (ERP) systému. Stejně tak nedochází k danění peněz. Jelikož však by Vám tyto peníze přebývali na pokladně, musíte je stejně účetně zařadit pod zálohové platby a v tu chvíli je zdaníte:) jak jednoduché.
Michael
Michael (neregistrovaný)
2. 11. 2006 14:22

Re: proforma x zálohová faktura

A co když mi někdo nezaplatí zálohovou fakturu? Co pak mám udělat, když po ní následují další faktury v řadě a vyhodit ji prostě nemohu.
Děkuji
účetní poradce
účetní poradce (neregistrovaný)
2. 11. 2006 17:03

Re: proforma x zálohová faktura

Stornovat = vystavit storno faktury - běžná praxe :o))
TimmyNovak
TimmyNovak (neregistrovaný)
4. 11. 2006 9:55

Re: proforma x zálohová faktura

Zálohovou fakturu můžete klidně vyhodit - o ni se neúčtuje.
ccc
ccc (neregistrovaný) ---.p-w.cz
20. 5. 2010 12:12

Re: proforma x zálohová faktura

Jednoduché. Jenom ten češtin je těžkej, co?
Franta
Franta (neregistrovaný) 2001:15c0:66ef:----:----:----:----:----
31. 5. 2012 20:01

Re: proforma x zálohová faktura

Tak v čem je tedy ten velký rozdíl?

Zasílat nově přidané příspěvky e-mailem