Reklamní příjmy sociálních sítí přesáhnou letos poprvé pět miliard dolarů

Za dva roky by měly podle serveru eMarketer sociální sítě na reklamách vydělat rovných 10 miliard. Ve Spojených státech se tyto příjmy zvětšují pomaleji než ve zbytku světa – stále se však jedná o dvouciferný růst.

Z 5,54 miliard tržeb připadá letos na USA necelá polovina. V čísle jsou započítány všechny formáty inzerce v sociálních sítích, v aplikacích a hrách. Vyňaty z něj jsou naopak náklady na komunikaci se zákazníky prostřednictvím firemních účtů.

Drtivou většinu z odhadovaných pěti miliard, konkrétně 4,27 miliardy by měl podle stejného zdroje inkasovat Facebook. Příjmy menších rivalů jsou už řádově menší. U Twitteru by mělo jít přibližně o 150 milionů, profesní síť LinkedIn podle eMarketeru může počítat se 140,3 miliony. V roce svého vstupu na burzu tedy dokázala zvednout reklamní tržby o 78 procent a ve srovnání s rokem 2009 vzrostly více než trojnásobně.

Sociální sítě si tak usurpují stále větší díl celkových výdajů na digitální reklamu. Letos je to celosvětově 6,9 procenta, za dva roky se má tato cifra přiblížit 10 procentům.

Content

Čísla publikovaná pravidelně webem eMarketer jsou – byť kvalifikované a široce respektované – stále jen odhady. Autoři k nim docházejí analýzou návštěvnosti, cen reklamy a výzkumem mezi pracovníky v reklamním průmyslu.

Zdroj: eMarketer

Zasílat nově přidané názory e-mailem

Školení App Store optimalizace

  •  
    Jak dostat svou mobilní aplikaci mezi lidi
  • Jak na akvizici uživatelů mobilních aplikací na českém i světovém trhu
  • Jak správně spustit, propagovat, měřit a vyhodnotit svoji aplikaci v Google Play i v Apple App Store

Detailní informace o školení App Store optimalizace »