RIAA bude odpojovat internetové piráty

Organizace sdružující americké nahrávací společnosti v pátek oznámila, že mění svou strategii v boji proti uživatelům, kteří na Internetu nelegálně šíří hudební nahrávky chráněné copyrightem. Recording Industry Association of America (RIAA) tak opouští praxi, kterou zavedla před pěti lety. Napříště už nebude proti uživatelům, kteří nerespektují autorská práva podávat žaloby k soudu, ale ve spolupráci s poskytovateli konektivity, v případě opakovaného porušování autorských práv, zajistí jejich…

Organizace sdružující americké nahrávací společnosti v pátek oznámila, že mění svou strategii v boji proti uživatelům, kteří na Internetu nelegálně šíří hudební nahrávky chráněné copyrightem. Recording Industry Association of America (RIAA) tak opouští praxi, kterou zavedla před pěti lety. Napříště už nebude proti uživatelům, kteří nerespektují autorská práva podávat žaloby k soudu, ale ve spolupráci s poskytovateli konektivity, v případě opakovaného porušování autorských práv, zajistí jejich odpojení od Internetu.

Systém by měl fungovat tak, že RIAA pošle providerovi upozornění na podezřelé uživatele. Provider následně určí konkrétní uživatele a vyzve je k tomu, aby obsah chráněný copyrightem přestali sdílet. Pokud uživatel neuposlechne, poskytovatel jej jednoduše odpojí od Internetu. Jedná se o podobný model, který prosazuje do evropského regulačního rámce Francie. (NY Times, The Register)

9 názorů Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 23. 12. 2008 0:45

Školení PPC reklamy pro začátečníky

  •  
    Principy fungování PPC reklamy.
  • PPC nejsou jen ve vyhledávačích.
  • Zjednodušte si správu šikovnými nástroji.

Detailní informace o školení PPC reklamy »