Hlavní navigace

Ross Hedvicek kandiduje do správní rady Wikipedie

David Antoš

Nedávno jsme psali o sporech na české Wikipedii. Jeden z kontroverzních aktérů – Ross Hedvicek – se nyní rozhodl kandidovat do správní rady americké nadace WikiMedia, která Wikipedii provozuje, přičemž celkový počet přihlášených kandidátů je 19. Ve své kandidátské řeči píše: "Domnívám se, že existují vážné problémy v řízení Wikipedie a jsem rozhodnut (pokud budu zvolen) pomoci je řešit. Kandiduji do správní rady nadace Wikipedia. Mým cílem není nic drasticky měnit, ale zlepšit současnou situaci…

Nedávno jsme psali o sporech na české Wikipedii. Jeden z kontroverzních aktérů – Ross Hedvicek – se nyní rozhodl kandidovat do správní rady americké nadace WikiMedia, která Wikipedii provozuje, přičemž celkový počet přihlášených kandidátů je 19.

Ve své kandidátské řeči píše: "Domnívám se, že existují vážné problémy v řízení Wikipedie a jsem rozhodnut (pokud budu zvolen) pomoci je řešit. Kandiduji do správní rady nadace Wikipedia. Mým cílem není nic drasticky měnit, ale zlepšit současnou situaci. Například vím o případech nestoudného zneužívání moci na několika jazykových větvích Wikipedie ve Východní Evropě. Upozornil jsem na to správní radu, ta však přesto nic neučinila. Ne proto, že by o problémech nevěděli, ale protože jim jazyková bariéra neumožnila přijmout rozumná rozhodnutí a částečně možná také z nedostatku znalostí o historii, realitě a faktech o životě v této části světa. Jsem více než kompetentní tuto situaci napravit.

Můj volební slogan zní: Svinstvo musí přestat – volte mě – je to vaše šance na změnu. Musím chránit svou reputaci."

FIN17_bilka

Kromě toho si Ross Hedvicek stěžuje na zamítnutí jeho žádosti o dočasné odblokování na české Wikipedii jehož se domáhal vzhledem ke své kandidatuře do jejího dalšího orgánu – českého Arbitrážního výboru.

Mimochodem česká jazyková verze této encyklopedie někdy v těchto dnech potichu překonala další desetitisícovou metu – aktuální počet článků přesahuje 40 tisíc.

Našli jste v článku chybu?
5. 7. 2009 11:13
uživatel si přál zůstat v anonymitě
Souhlasím s tím, že je v lidské povaze využívat vše pro svůj prospěch za každou cenu. Naštěstí se tito jedinci svím projevem ukaží. Jirka.
24. 9. 2006 18:38
uživatel si přál zůstat v anonymitě
http://meta.wikimedia.org/wiki/Election_results_2006