Hlavní navigace

Routery v domácnostech jsou v ohrožení, hrozí phishing

Jiří Macich ml.

Společnost Symantec přišla s tvrzením, že řada routerů používaných v domácích sítích je v nebezpečí. Útočník může skrze javascriptový kód umístěný na jakékoliv webové stránce snadno získat přístup k nastavení routeru a podle potřeby jej upravovat. Toho by mohlo být využito mimo jiné při phishingu. Klientské filtry by pak neměly šanci phishing odhalit. Problém je prý v tom, že uživatelé si často nemění přednastavené heslo pro přístup k administraci routeru přes webové rozhraní. (Symantec…

Společnost Symantec přišla s tvrzením, že řada routerů používaných v domácích sítích je v nebezpečí. Útočník může skrze javascriptový kód umístěný na jakékoliv webové stránce snadno získat přístup k nastavení routeru a podle potřeby jej upravovat. Toho by mohlo být využito mimo jiné při phishingu. Klientské filtry by pak neměly šanci phishing odhalit. Problém je prý v tom, že uživatelé si často nemění přednastavené heslo pro přístup k administraci routeru přes webové rozhraní. (Symantec Security Response Weblog)

Našli jste v článku chybu?
19. 2. 2007 20:43
Let_Me_Be (neregistrovaný)
To neni kravovina, ja osobne jsem asi deseti lidem zahesloval na dalku wifi routery, ve kterych meli defaultni hesla :) No a pomoci javascriptu neni problem se pres defaultni heslo dostat do routeru.