Hlavní navigace

S čím přichází mobilní telefon Skype?

Jiří Macich ml.

Mezinárodní mobilní operátor s proklatě krátkým jménem 3 ukončil veškeré spekulace o přípravě speciálního mobilního telefonu pro Skype a představil nový mobilní telefon jménem 3 Skypephone. Už dříve se objevila zpráva, že 3 a Skype spolu chystají nový mobil a ta se nyní potvrdila. 3 Skypephone nabídne VoIP včetně videohovorů prostřednictvím sítě Skype a také instant-messaging. Mobil poměrně střízlivého vzhledu o rozměrech 100×44×13,6 mm a hmotnosti pouhých 86 gramů bude pracovat v standardních…

Mezinárodní mobilní operátor s proklatě krátkým jménem 3 ukončil veškeré spekulace o přípravě speciálního mobilního telefonu pro Skype a představil nový mobilní telefon jménem 3 Skypephone. Už dříve se objevila zpráva, že 3 a Skype spolu chystají nový mobil a ta se nyní potvrdila.

3 Skypephone nabídne VoIP včetně videohovorů prostřednictvím sítě Skype a také instant-messaging. Mobil poměrně střízlivého vzhledu o rozměrech 100×44×13,6 mm a hmotnosti pouhých 86 gramů bude pracovat v standardních GSM sítích a nabídne podporu i sítí třetí generace a datové přenosy přes GPRS. Wi-Fi chybí, takže při stavu českých 3G sítí by si našinec přes Skype moc nezavolal. Ve výbavě bude ale digitální fotoaparát, MP3 přehrávač a webový prohlížeč. Oproti některým spekulacím nejde o chytrý telefon se systémem Windows Mobile. Vlastní aplikace lze tak doinstalovat jen díky podpoře J2ME. S prodejem se začne ve Velké Británii a cena by se měla pohybovat okolo 100 dolarů. (ZDNet News, Yahoo News, BBC News, The Inquirer)

Našli jste v článku chybu?
31. 10. 2007 7:35
Aan (neregistrovaný)
nejako mi unika co na tom akoze ma byt, este aj v blbom letaku Metro myslim bol nedavno Skype mobilny telefon vyuzivajuci najdene WiFi siete, tak ci predavaju telefon co hladal WiFi alebo fachci na GSM kde si uz ale treba nieco platit alebo podporuje oboje je mi lautr jedno btw. Meebo ponuka priamo v browseri video a audio chat, o dovod menej preco si zasierat system instalaciou nejakeho skype
30. 10. 2007 15:52
m-arkus (neregistrovaný)
Cena nebude kolem 100 dolarů, ale jen necelá polovička (http://digitalne.centrum.cz/cz/clanky/art_1249/a-je-to-tady-mobil-od-skypu-mobil-pro-volani-zdarma.aspx).