Internet Info, s.r.o. Lupa Měšec Podnikatel Root Zdroják DigiZone Slunečnice Vitalia Tuesday TopDrive KupDnes Navrcholu Bomba NovýTarif Dobrý web Weblogy Woko Jagg Computer.cz SK: MojeLinky

Vlákno názorů k článku
S mikroformáty přijde Web 3.0

DFly
DFly (neregistrovaný)
5. 9. 2007 11:58

To zase bude ve stránkách přeDIVováno

všichni zapomeneme na sémantické tagy (address) a vše nacpeme do bezvýznamovych tagů s tisíci třídami...
uživatel si přál zůstat v anonymitě
5. 9. 2007 13:00

Re: To zase bude ve stránkách přeDIVováno

Jistě, HYPE WEB 3, 4, 5... 9.0 vlna zapomene na existující značky a na slušné využití XML a zazdí všechno do DIVů s pofiderními class popiskami, které si navíc kde kdo stanoví jinak (ne všichni budou protěžovat angličtinu).
Využítí XML (což by dnes v rámci XHTML neměl být problém) s případným odkazem na referenční DTD či podobnou popisnou strukturu té které konkrétní XML deklarace by to bylo něco, co by si opravdu zasloužilo název "mikroformát".
Současné pokusy jsou jen slátaniny a snahy jednotlivých guru či skupin strhnout na sebe pozornost a přetáhnout kus koláče příjmů. Nic víc a o nic méně, jde jen o prachy.
Daniel Kvasnička ml. aura:64
5. 9. 2007 15:35

Re: To zase bude ve stránkách přeDIVováno

Je to tak. Fascinuje me, jak neco tak prustrelneho a neudrzitelneho jako jsou Microformats mohlo ziskat takovou popularitu. Jakou skalovatelnost muze mit technologie, ktera stoji jen na klicovych slovech v jistem HTML atributu?

Autor mikroformatu je jiste chytry clovek a dost toho umi, ale terminy "XML" a "namespace" mu asi moc nerikaji... Vyresit to separatnim jmennym prostorem by bylo mnohem neprustrelnejsi a skalovatelnejsi... Oh, ja zapomnel, ono by to pak slo tezko integrovat do tag soup HTML :/
Lukas Ambroz
Lukas Ambroz (neregistrovaný)
6. 9. 2007 18:19

Re: To zase bude ve stránkách přeDIVováno

Web x.y == svinsky marketing, ve skutecnosti nic takoveho jako cislovani "webu" neexistuje. Neni mi dostatecne jasne, proc autor clanku pise o marketingu, misto aby sepsal esej o XHTML 2.0, CSS 3.0 a plnou podporu selektoru v Opera 9.5 browseru ci napriklad ECMA-script 3.0 a SVG-basic pro SmartPhones.

Muze mi prosim pan redaktor odpovedet co ho vedlo k sepsani clanku o web x.y?
Dekuji
uživatel si přál zůstat v anonymitě
2. 9. 2008 8:48

Re: To zase bude ve stránkách přeDIVováno

Pro některé lidi je důležité číslování Web 1.0, web 2.0, ...web 2aČtvrt a podobně. Potřebují totiž nějak zakrýt a odvést pozornost od skutečnosti, že současný web (tj. standardy, prohlížeče, dětsky primitivní HTML) je někde na úrovni verze asi tak 0.2
Acci
Acci (neregistrovaný)
7. 9. 2007 12:37

Re: To zase bude ve stránkách přeDIVováno

S pofiderními class popiskami, které si navíc kde kdo stanoví jinak
Tak potom to již nebude platný mikroformát. Navíc takhle to funguje i ve světě HTML nebo XML, kde každý musí používat značky s anglickým textem a to, pokud vím, nikomu nevadí.
Využítí XML (což by dnes v rámci XHTML neměl být problém)
Opravdu? Proč tedy XHTML 2 nebude určeno pro web a W3C začalo vyvíjet HTML 5? Navíc XHTML používá jen naprosté minimum webů, pro ty ostatní by byli mikroformáty nepoužitelné.
Zasílat nově přidané příspěvky e-mailem