Hlavní navigace

Server Wikileaks zpoplatnil část obsahu, Anonymous mu proto vypověděli podporu

David Slížek

Server Wikileaks přišel o svého největšího spojence. Hacktivistická skupina Anonymous oznámila, že stahuje veškerou svou podporu a naopak zveřejní soubor neetických činů, kterých se měli tvůrci Wikileaks dopustit. Důvodem je zpoplatnění části obsahu Wikileaks. Zájemci o přístup k sekci Global Intelligence Files, která obsahuje e-maily uniklé z bezpečnostní a poradenské firmy Stratfor, od středy 10. října narazí na nutnost přispět na provoz serveru, jinak se k obsahu nedostanou. Příspěvky…

Server Wikileaks přišel o svého největšího spojence. Hacktivistická skupina Anonymous oznámila, že stahuje veškerou svou podporu a naopak zveřejní soubor neetických činů, kterých se měli tvůrci Wikileaks dopustit.

Důvodem je zpoplatnění části obsahu Wikileaks. Zájemci o přístup k sekci Global Intelligence Files, která obsahuje e-maily uniklé z bezpečnostní a poradenské firmy Stratfor, od středy 10. října narazí na nutnost přispět na provoz serveru, jinak se k obsahu nedostanou. Příspěvky začínají na 10 USD.

FIN17_soulejova2

Anonymous připouštějí, že se placení lze vyhnout, když uživatel v prohlížeči vypne podporu Javascriptu. Přesto se jim vybírání peněz nelíbí: „Jasným záměrem je vynutit si výměnou za přístup peněžní dary. Takový postup je špinavý, prohnilý a zcela neetický. Anonymous se zlobí,“ stojí ve vyjádření skupiny, která v něm stahuje svou podporu celému projektu..

Hacktivisté sice nebudou na Wikileaks přímo útočit, ohlásili ale, že zveřejnění informace o neetických činech, které tvůrci Wikileaks provedli a nad kterými Anonymous dosud přivírali oči.

Našli jste v článku chybu?
12. 10. 2012 12:03
anon (neregistrovaný)

jsem taky anon, jako kdokoliv kdo se jim prohlásí (to je definice anonymous) a tu mucholapku wikileaks řízenou cia vůbec nesleduji, takže mě zpoplatnění vůbec nezajímá ale kdybych o nějakých dalších nekalých praktikách (bohatě mi stačí jejich uzavřený antiwiki přístup vs jméno serveru) věděl, tak bych je zveřejnil hned, nazdar