Hlavní navigace

Servery Ubuntu byly napadeny a musely být odstaveny

Jiří Macich ml.

Pět z celkových osmi serverů, na kterých společnost Canonical nabízí prostor pro lokální skupiny uživatelů populární distribuce Linuxu zvané Ubuntu, muselo být odstaveno, protože bylo zjištěno, že jsou zatím neznámým útočníkem využívány pro další útoky na Internetu. Lví podíl na této situaci prý měl stav oněch serverů, kde mj. běžel neaktualizovaný software bez záplat. Uživatelé těchto serverů stojí nyní před těžkou volbou: migrovat do datacentra Canonical nebo zůstat na outsourcovaných…

Pět z celkových osmi serverů, na kterých společnost Canonical nabízí prostor pro lokální skupiny uživatelů populární distribuce Linuxu zvané Ubuntu, muselo být odstaveno, protože bylo zjištěno, že jsou zatím neznámým útočníkem využívány pro další útoky na Internetu.

Lví podíl na této situaci prý měl stav oněch serverů, kde mj. běžel neaktualizovaný software bez záplat. Uživatelé těchto serverů stojí nyní před těžkou volbou: migrovat do datacentra Canonical nebo zůstat na outsourcovaných serverech. Každá z možností má ale své nevýhody a situaci je potřeba co nejrychleji řešit, říká Petr Krčmář, šéfredaktor serveru Root.cz.

Našli jste v článku chybu?
19. 8. 2007 10:57
Tak tenhle blábol se dostal už i na Lupu? Smutné je, když šéfredaktor technického serveru root.cz neumí anglicky a pak díky nepochopení původního textu šíří do světa nesmysly :-(. Bohužel to není poprvé, kdy na root.cz vyšla zprávička, která byla obsahově na hony vzdálená původnímu smyslu textu.
17. 8. 2007 14:37
To je uplne jedno, jakmile se o to nestaraj a neaktualizujou, tak tam klidne muze byt cokoliv a je to pruser...