Hlavní navigace

Seznam.cz mění podobu realitního serveru Sreality.cz

Martin Vyleťal 31. 7. 2014

Nové Sreality.cz se po designové stránce podobají službám Seznamu, které mají již proměnu za sebou. Domovské stránce vévodí dlaždice. Větší důraz je kladen na propojení s mapou.

Seznam.cz se po čtyřech letech chystá zásadně proměnit podobu realitního serveru Sreality.cz. Jaké změny jsou na uživatele přichystány, je možné již nyní zhlédnout na veřejné beta verzi, kterou Seznam zveřejnil v průběhu včerejška. Jak ale upozorňuje, jedná se o nehotovou verzi, která před ostrým nasazením dozná ještě mnoha změn.

"Veřejná beta verze Sreality.cz určitě není dokonalá a je na ní stále hodně práce. Jsme zvědaví, jak se lidem, ale i realitním kancelářím bude líbit. Za jakoukoliv zpětnou vazbu, která nám pomůže službu ještě více vylepšit, budeme moc rádi. Své připomínky nám lidé mohou psát na info@sreality.cz,“ uvedla Lenka Pukančíková, produktová manažerka Sreality.cz.

Nová podoba Sreality.cz na první pohled nezapře inspiraci v již redesignovaném online katalogu Firmy.cz. Domovské stránce vévodí dlaždice, které Seznam označuje jako navigační tlačítka či kartičky. 

U výpisu hledání nabídek hraje nově, podobně jako u Firmy.cz, mnohem větší roli mapa. Ta zabírá buď celou polovinu nebo čtvrtinu obrazovky. Uživatel tak má možnost vidět, kde přesně se jednotlivé byty či domy nacházejí. 

"Propojením Sreality.cz s velmi podrobnými podklady Mapy.cz chceme lidem zkrátit často dlouhé hledání doplňujících informací. Takhle si velice rychle mohou zjistit třeba to, za jak dlouho budou městskou hromadnou dopravou v práci, nebo jak daleko je dobrá restaurace s dětským koutkem. Do mapy přidáme však pouze ty nabídky, které mají uvedenou přesnou adresu. Doufáme, že díky tomu budou prodávající tuto adresu zadávat mnohem častěji. Zároveň jsme na konec inzerátu doplnili pole, díky kterému lze rychle kontaktovat daného realitního makléře,“ vysvětluje Jan Mertl, manažer serveru Sreality.cz.

Výpis jednotlivých nabídek je nově založen hlavně na fotografiích. Místo jedné dominantní fotky se zobrazují rovnou tři. S tím souvisí i to, že pro zobrazení inzerátu bude k němu nutné nahrát alespoň tři fotografie. „Od 26. 8. 2014 se budou ve výpisech objevovat už jen takové nabídky, u kterých jsou nahrány alespoň tři fotografie,“ konstatují zástupci Sreality.cz. Dá se tedy předpokládat, že do ostrého provozu by nová podoba realitního serveru mohla jít ještě před začátkem školního roku.

Změny se dotknou i reklamy. „Ve výpisu nabídek ponecháváme oblíbený Tip Regionu, tedy přednostní výpis cílený podle krajů posilující prezentaci nemovitostí na předním místě. Tuto pozici chceme ještě zatraktivnit tím, že bude pouze jedna (do teď byly tři). Zachováváme také tzv. topování, které si stále udržuje svoji popularitu,“ říká Mertl. Dodává ale, že chystané změny nebudou znamenat zdražení inzerce.

Zdroj: Sreality.cz blogSreality.cz

Našli jste v článku chybu?

1. 8. 2014 9:45

Milan Novák (neregistrovaný)

Hledat nemovitost v ČR je utrpení. Realitní servery jdou na ruku realitkám, vůbec neberou v úvahu, co potřebuje hledající člověk.

Seznam má plnou hubu testování na lidech, person a podobných módních řečí, ale skutek utek. Především se snaží, aby po jejich serveru chudák hledající musel bloudit každý den a proklikávat všechny nabídky, i ty, které již viděl desetkrát a i ty, které ho vůbec nezajímají. Protože realitky platí za každý zveřejněný inzerát, je v zájmu srealit, aby se nemovitost prodal…

30. 8. 2014 18:59

Allen (neregistrovaný)

Často jsem používal přehledné a hlavně zavedené stránky realit Seznamu. Po spuštění inovace lze pouze volat - vraťte uživatelsky nesrovnatelně lepší podobu stránek zpět!

Vitalia.cz: Potvrzeno: Pobyt v lese je skvělý na imunitu

Potvrzeno: Pobyt v lese je skvělý na imunitu

Měšec.cz: Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Měšec.cz: U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

120na80.cz: Rakovina oka. Jak ji poznáte?

Rakovina oka. Jak ji poznáte?

Podnikatel.cz: Babiše přesvědčila 89letá podnikatelka?!

Babiše přesvědčila 89letá podnikatelka?!

DigiZone.cz: Digi CZ výrazně zlevnila balíček HBO

Digi CZ výrazně zlevnila balíček HBO

DigiZone.cz: Další dva kanály nabídnou HbbTV

Další dva kanály nabídnou HbbTV

Lupa.cz: Babiš: E-shopů se EET možná nebude týkat

Babiš: E-shopů se EET možná nebude týkat

Podnikatel.cz: 3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

120na80.cz: Rovnátka, která nejsou vidět

Rovnátka, která nejsou vidět

Podnikatel.cz: S.r.o. využívá cizí auto. Jak je to s daněmi?

S.r.o. využívá cizí auto. Jak je to s daněmi?

Vitalia.cz: Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

Vitalia.cz: Dáte si jahody s plísní?

Dáte si jahody s plísní?

Měšec.cz: Golfové pojištění: kde si jej můžete sjednat?

Golfové pojištění: kde si jej můžete sjednat?

Měšec.cz: Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

DigiZone.cz: ČT má dalšího zástupce v EBU

ČT má dalšího zástupce v EBU

Lupa.cz: Avast po spojení s AVG propustí 700 lidí

Avast po spojení s AVG propustí 700 lidí

Podnikatel.cz: Pozor, pojišťovny mění čísla účtů

Pozor, pojišťovny mění čísla účtů

Měšec.cz: Banky mlží o nákladech na předčasnou splátku hypotéky

Banky mlží o nákladech na předčasnou splátku hypotéky