Hlavní navigace

Seznam.cz představil QR čtečku ve vlastních barvách

Jiří Macich ml.

Už v úvodu letošního roku Seznam.cz avizoval, že uvede vlastní čtečku QR kódů pro mobilní telefony. Nyní se tak také stalo. Česká portálová jednička na programu spolupracovala se společností 3GVision. Výslednou QR čtečku je možné zdarma stáhnout po zadání adresy http://m.seznam.cz/qr v prohlížeči mobilního telefonu. Podporovány jsou více než tři stovky mobilních telefonů s různými platformami. Důležitý je tedy hlavně fotoaparát přítomný v mobilu.

Už v úvodu letošního roku Seznam.cz avizoval, že uvede vlastní čtečku QR kódů pro mobilní telefony. Nyní se tak také stalo. Česká portálová jednička na programu spolupracovala se společností 3GVision. Výslednou QR čtečku je možné zdarma stáhnout po zadání adresy http://m.seznam­.cz/qr v prohlížeči mobilního telefonu. Podporovány jsou více než tři stovky mobilních telefonů s různými platformami. Důležitý je tedy hlavně fotoaparát přítomný v mobilu.

START17

Kromě QR kódů umí čtečka pracovat i s kódy Data Matrix. Po přečtení kódu je podporováno otevření webové adresy ve výchozím prohlížeči, přeposlání rozluštěných dat e-mailem nebo textovou zprávou, uložení kontaktních informací nebo volání na uvedené telefonní číslo. Tento způsob komunikace dává řadu zcela nových možností, tou nejzásadnější je však rychlé propojování offline světa s mobilním internetem, uvedl Jiří Zika, produktový manažer portálu Seznam.cz.

Seznam.cz u svých služeb využívá QR kódy od roku 2008. Setkat se s nimi v současnosti mohou uživatelé serverů Firmy.cz nebo Sreality.cz, kde lze přes QR kód rychle zkopírovat do mobilu adresu s kontakty na firmu resp. adresu konkrétního inzerátu. Seznam.cz nyní uvažuje o nasazení QR kódů i u dalších svých služeb jako je Zboží.cz. S jejich využíváním počítá i v rámci projektu Sdovolená.cz, který uvede letos na podzim. (Tisková zpráva)

Našli jste v článku chybu?
9. 9. 2010 12:07
Petr (neregistrovaný)
Seznam je konstantně 4 roky za aktuálním děním, v případě IMAPu je k smíchu úplně. Neumí udělat pořádně ani takovouhle hovadinu, a to se pouze na hovadinky zaměřujou. To je ta technologická firma o který mluvil IL?
9. 9. 2010 11:13
HTC s WM 6.5. - "Omlouváme se, ale tato aplikace není v tento moment dostupná pro váš model telefonu".