Hlavní navigace

Seznam.cz spouští uživatelské aktualizace map

Martin Vyleťal

Uživatelé mohou pomocí snadno ovladatelného kreslítka označit v mapě libovolnou chybu a následně k ní připojit svůj komentář. Podněty bude ověřovat kartografická redakce.

Seznam.cz dnes oficiálně spustil uživatelské aktualizace na Mapy.cz. Uživatelé mají možnost označit chybu v mapě pomocí kreslíta a připojit k ní i svůj komentář. Doposud přitom bylo na Mapy.cz možné hlásit pouze chyby týkající se vektorových detailů.

Uživatelská aktualizace.
Autor: Seznam.cz

Uživatelská aktualizace.

Nahlášené chyby ověřuje kartografická redakce Seznamu, která v současné době čítá zhruba 15 lidí. Firma ji získala před necelými dvěma lety převzetím digitální divize společnosti PLANstudio. Způsobů ověření podnětu je několik, od porovnání s ortofoto mapou Katastrálního úřadu až po výjezd do terénu. 

UX17_pulpitel2

Porovnání rozdílných přístupů Seznamu a Googlu k ověřování uživatelských aktualizací jsme přinesli v samostatném článku.

Z opravených prostorových dat se budou v pravidelných několikadenních intervalech automaticky generovat nové mapy. Po zaběhnutí systému by ověření nekomplikovaných případů a úprava mapa neměly zabrat déle než dva pracovní dny.

Prozatím bude možnost nahlásit chybu na Mapy.cz k dispozici pouze v desktopové verzi. Podle našich informací ale Seznam plánuje tuto funkci přidat i do některé z budoucích verzí mobilní aplikace.

Našli jste v článku chybu?
7. 8. 2013 13:12
Pavel (neregistrovaný)

Už od začátku existence této mapy jsem několikrát upozorňoval, že tam mají zcela nesmyslně označenou Vondruškovu ulici v Plzni. A ta chyba je tam i po několika letech pořád. Pochybuju, že nový interface zlepší přístup Seznamu k nahlášeným chybám. To chce totiž nové lidi...

10. 8. 2013 10:11

Moje poslední zkušenost je cca půl roku (od mého hlášení, ne od vzniku chyby), takže se trochu zlepšili. To bylo jak do mapy naimportovali tisíce značek z turistika.cz, s přesností +- několik kilometrů od správného místa, a vůbec jim ten chaos nepřišel divný.