Hlavní navigace

Seznam.cz testuje novou verzi vyhledávače

Jiří Macich ml.

Seznam.cz spustil veřejné testování prototypu nové verze svého fulltextového vyhledávače. Zájemci si jej mohou vyzkoušet na adrese searchtest.seznam.cz. Stará verze už byla na konci svých možností a jakákoliv další úprava byla značně komplikovaná (pokud vůbec byla možná). Nový způsob oproti tomu nabízí úplně novou dimenzi možností, to co pro starou verzi znamenalo maximum, pro novou znamená pouze startovní implementaci, píše se na stránkách blogu fulltextového týmu Seznam.cz.

Seznam.cz spustil veřejné testování prototypu nové verze svého fulltextového vyhledávače. Zájemci si jej mohou vyzkoušet na adrese searchtest.sez­nam.cz. Stará verze už byla na konci svých možností a jakákoliv další úprava byla značně komplikovaná (pokud vůbec byla možná). Nový způsob oproti tomu nabízí úplně novou dimenzi možností, to co pro starou verzi znamenalo maximum, pro novou znamená pouze startovní implementaci, píše se na stránkách blogu fulltextového týmu Seznam.cz.

Algoritmy pro výpočet relevance bylo nutné zcela přepracovat, protože nebyly kompatibilní s novým způsobem vyhodnocování relevance. Rozdíl mezi starou a novou verzí je asi jako mezi parním strojem a spalovacím motorem. Oba dělají ve výsledku totéž, ale každý jiným způsobem, popisuje blog fulltextového týmu české portálové jedničky. Nyní běží ladění a testování nové verze vyhledávače. Pokud prý půjde vše dobře, v ostrém provozu by se mohla objevit možná už do měsíce.

Našli jste v článku chybu?
5. 10. 2009 8:55
uživatel si přál zůstat v anonymitě
Přesně tak. S trochou nadsázky se dá říct, že kdo používal/á Seznam na vyhledávání, tak mu je přece evidentně jedno, co to hází za výsledky. Na vyhledávání je Google, Seznam je agregátor zpráv a freemail s doručením zprávy do 36 hodin. Pač mam z historických důvodů nepracovní maily na Seznamu, tak je pro mě IMAP přidaná hodnota.
5. 10. 2009 11:10
Mysel (neregistrovaný)
Seznam - najdu tam, co neznam. Google - najdu tam, co hledam.