Seznam.cz testuje práci nového indexovacího robota

Na http://searchtest.seznam.cz je možné otestovat první plody práce třetí generace indexovacího robota vyhledávače Seznam.cz. Přepsání samotného mechanismu pro získávání stránek s sebou nese změny v logice generování hledací databáze. Proto jsme se jako obvykle rozhodli přistoupit ke zveřejnění testovací verze hledání s dostatečným předstihem před tím, než půjdeme do ostrého provozu, vysvětluje česká portálová jednička.

Na http://searchtes­t.seznam.cz je možné otestovat první plody práce třetí generace indexovacího robota vyhledávače Seznam.cz. Přepsání samotného mechanismu pro získávání stránek s sebou nese změny v logice generování hledací databáze. Proto jsme se jako obvykle rozhodli přistoupit ke zveřejnění testovací verze hledání s dostatečným předstihem před tím, než půjdeme do ostrého provozu, vysvětluje česká portálová jednička.

Provozovatelé a správci stránek si mají především otestovat, jestli jejich web zcela v databázi nechybí nebo jestli netrpí nedostatečným indexováním. Seznam.cz také odbornou veřejnost žádá o prověření možného podivného chování robota a četnost jeho příchodu na stránky. Předmětem testování však není pořadí stránek. Nejedná se totiž o finální verzi hledání. Pořadí stránek vzhledem ke konkrétním dotazům není konečné, váhy hledání se budou ještě výrazně měnit, upozorňuje Seznam.cz.

Zdroj: Seznam Fulltext Blog

5 názorů Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 28. 4. 2011 11:53

Školení: Právo vs. online marketing

  •  
    Jak chránit vlastní značku a obsah.
  • Jak využívat cizí díla pro svoje prezentace.
  • Na co si dát pozor při tvorbě reklamy na internetu.

Více o školení Právo vs. online marketing »