Hlavní navigace

V Indii nebo v Číně se k seznamáckému e‑mailu nepřipojíte

Marek Janouš

Jeden z našich čtenářů se při nedávné služební cestě po Asii nemohl přihlásit k e‑mailu na Seznamu, přestože na úvodní stránce Seznamu se mu došlé zprávy ukazovaly. Také zjistil, že mu do schránky nedojde pošta například z čínské univerzity. Požádali jsme společnost Seznam.cz o vyjádření, a potvrdila nám, že pokud jde o přístup ke schránce, plošně jsou blokovány IP rozsahy odpovídající Číně, Indii a Pákistánu. Chcete‑li se v některé z těchto zemí přihlásit ke své schránce, musíte znát IP…

Jeden z našich čtenářů se při nedávné služební cestě po Asii nemohl přihlásit k e‑mailu na Seznamu, přestože na úvodní stránce Seznamu se mu došlé zprávy ukazovaly. Také zjistil, že mu do schránky nedojde pošta například z čínské univerzity.

Požádali jsme společnost Seznam.cz o vyjádření, a potvrdila nám, že pokud jde o přístup ke schránce, plošně jsou blokovány IP rozsahy odpovídající Číně, Indii a Pákistánu. Chcete‑li se v některé z těchto zemí přihlásit ke své schránce, musíte znát IP počítače a o zpřístupnění schránky požádat technickou podporu Seznamu.

Podobně je tomu, pokud jde o příchozí zprávy: Seznam.cz potvrzuje, že do seznamácké schránky nedorazí nic z Číny a z několika států afrických. Odesílatel však údajně dostane upozornění na to, že zpráva nebyla doručena.

I pokud jde o poštu příchozí, lze podle prohlášení Seznamu „za předem daných podmínek domluvit pro konkrétního uživatele omezení těchto blokací“ s technickou podporou.

Seznam blokování vysvětluje jako „ochranu svých uživatelů“. Blokuje ty země, ze kterých „chodí velké množství spamů a žádné reálné e‑maily“. Možnosti požádat o odblokování přístupu ke schránce prý od začátku roku využili tři lidé.

UX17_pulpitel2

Setkáte‑li se s blokací mimo zmíněné země, například v kavárně nebo ve veřejné knihovně, pak by mělo jít pouze o případ jednotlivý, ve kterém z daného IP docházel do Seznamu spam nebo viry, a lze se prý opět domluvit s technickou podporou na odblokování.

Technická podpora by měla být dostupná cestou živého dopisování ze všech zemí světa.

Našli jste v článku chybu?
20. 7. 2012 19:42
JKL (neregistrovaný)

Ještě jen doplním, že v Číně žije přes 14% obyvatel planety a tvoří 25% uživatelů Internetu. Navíc většina světových továren se nachází v Číně a hodně lidí s Čínou obchoduje nebo jinak komunikuje (nebo s někým, kdo tam jel).

Takže idiotsky zablokovat celou Čínu a další státy může JENOM KRETEN!

I když možná na ně Seznam cílí :-D

20. 7. 2012 18:39
JKL (neregistrovaný)

Chápu, že když někdo nemá 250kKč na Rolexky, tak si koupí hodinky za 500 od Casio. Chápu, že ne každému se chce dát 6 milionů za Porsche, tak si koupí za 100kKč ojeté auto. Chápu, že někdo nemá desítky milionů na vlastní vilu s pozemkem, tak bydlí třeba v paneláku...

Ovšem nechápu proč někdo používá freemail od Seznamu, když všechny ostatní freemaily světa jsou také zdarma?

Tohle mi opravdu hlava nebere!

BTW: http://free-email-services-review.toptenreviews.com/ Sakra, v tom srovnání nikde nev…