Hlavní navigace

Na Internetu se objevil seznam klientů české pojišťovny Uniqa

Patrick Zandl

Aktualizováno o vyjádření Uniqa. Seznam smluv klientů české pojišťovny Uniqa se objevil volně přístupný na Internetu. K dispozici je několik tisícovek údajů ze smluv včetně jmen, adres, rodných čísel a telefonních kontaktů, navíc je znám i způsob, jakým lze zcela vypsat uzavřenou smlouvu. Redakce má podklady k dispozici a ověřili jsme, že údaje jsou autentické a opravdu patří lidem, kteří měli nebo mají s pojišťovnou Uniqa uzavřené cestovní pojištění. Velmi pravděpodobně ale nejde o kompletní…

Aktualizováno o vyjádření Uniqa. Seznam smluv klientů české pojišťovny Uniqa se objevil volně přístupný na Internetu. K dispozici je několik tisícovek údajů ze smluv včetně jmen, adres, rodných čísel a telefonních kontaktů, navíc je znám i způsob, jakým lze zcela vypsat uzavřenou smlouvu. Redakce má podklady k dispozici a ověřili jsme, že údaje jsou autentické a opravdu patří lidem, kteří měli nebo mají s pojišťovnou Uniqa uzavřené cestovní pojištění. Velmi pravděpodobně ale nejde o kompletní seznam, jen jeho část uzavřenou některým z makléřů uzavírajících cestovní pojištění, protože smlouvy se týkají jen cestovního pojištění.

UX17_snitker

Takto vypadá pojišťovací smlouva, které jsou k dispozici (údaje jsou redakčně vymazány, klikněte si pro zvětšení):


Screenshot

UNIQA pojišťovna zjistila dnes v odpoledních hodinách napadení internetové aplikace sloužící k on-line sjednání cestovního pojištění. Přitom došlo k úniku části klientských dat. Aplikace, která je provozována dodavatelsky externím partnerem, byla po zjištění problému zablokována. UNIQA připravuje v této souvislosti podání trestního oznámení na neznámého pachatele, sdělila Lupě Eva Svobodová z pojišťovny Uniqa.

Našli jste v článku chybu?
3. 9. 2009 14:11
Teď přesně nevím, na co se ptáte. Jak jsme přišli na ten únik dat? Jak je psáno ve zprávičce, krátká noticka byla na jiném serveru (už zmizela), tu jsme ověřili na všech stranách a vydali. Nebo jste myslel něco jiného?
3. 9. 2009 15:35
Rotac (neregistrovaný)
Kde se da ten soubor najit? V období o které se jedná, sem si přes internet jejich pojištění sjednal. Chci se podívat jestli tam jsem.