Hlavní navigace

Seznam plně zprovoznil svůj freemail (aktualizováno)

Jan Ambrož

Seznam dodržel plánovaný termín obnovení poškozených schránek. Výpadek TTC 4. července způsobil potíže asi 200.000 freemailových schránek na Seznamu. E-mailové zprávy se uživatelům neztratily. Obnovena nebyla data adresářů, což Seznam avizoval předem. E-mailové schránky by nyní měly sloužit bez omezení.

Seznam dodržel plánovaný termín obnovení poškozených schránek. Výpadek TTC 4. července způsobil potíže asi 200.000 freema­ilových schránek na Seznamu.

E-mailové zprávy se uživatelům neztratily. Obnovena nebyla data adresářů, což Seznam avizoval předem. E-mailové schránky by nyní měly sloužit bez omezení.

Pokud by přeci jen uživatelé zaznamenali nějaké problémy s funkčností schránky, mohou se obrátit na telefonickou podporu Seznamu (tel.: 234 694 440). Jestliže se dovolají, Seznam jim slibuje ruční obnovení dat. (Tisková zpráva)

Aktualizace (Jiří Macich v 17:51): Podle vyjádření šéfa Seznamu Iva Lukačoviče stále ještě zbývá zprovoznit asi 5.000 schránek, což Seznam plánuje nejpozději v pondělí. Původně mělo být vše v pořádku již v sobotu 8. července, v pondělí 10. července však problémy části uživatelů přetrvávaly a Seznam slíbil nápravu do konce tohoto pracovního týdne. (ILBlog – Ivo Lukačovič)

Našli jste v článku chybu?
15. 7. 2006 18:11
uživatel si přál zůstat v anonymitě
To jsou nějaké "globální" UPS (spíš akumulátory) pro celý telehouse, které navíc mají překlenout dobu mezi výpadkem a náběhem dieselagregátů. Rozhodně to není UPS jakou známe od jednotlivých počítačů, propojená přes USB se stovkami počítačů. Jedině by asi bylo možné implementovat nějaké oznamování po síti, typu "na port xyz přijde v případě výpadku napájení informace o tom, jak dlouho UPS vydrží" a správci serverů by si k otmu mohli něco doimplmentovat. Jenže s takovýmhle výp…
15. 7. 2006 12:44
1) Mam pocit ze UPS si z nejakeho (asi HW) duvodu myslela, ze vydrzi jeste dalsich 20 minut. Ostatne, muzete si ty ostatni clanky precist sam. 2) Jde o to, ze konfiguraci UPS nedelali "soudruzi ze Seznamu" ale lidi z TTC. Osobne sice nevim, jak to v TTC funguje, ale predpokladam, ze Seznam do toho proste nemohl kecat. UPS zalohujici cely barak funguje jinak nez kdyz je pripojena k jednomu pocitaci.