Hlavní navigace

SIMfi promění libovolný mobil ve WiFi hotspot

Jiří Macich ml.

Společným dílem společností Sagem Orga a Telefónica je nová SIM karta pro běžné mobilní telefony, která má vestavěnou podporu WiFi. Tvůrci jí říkají SIMfi a má v dohledné době výrazně usnadnit využití mobilní konektivity. SIMfi neslouží k tomu, aby mobil měl přístup na Internet přes dostupnou bezdrátovou síť. Vytváří však z mobilu hotspot, k němuž se přes WiFi mohou připojit ostatní zařízení jako jsou třeba notebooky a netbooky. Tato zařízení se pak mohou připojit přes mobil do moderních…

Společným dílem společností Sagem Orga a Telefónica je nová SIM karta pro běžné mobilní telefony, která má vestavěnou podporu WiFi. Tvůrci jí říkají SIMfi a má v dohledné době výrazně usnadnit využití mobilní konektivity. SIMfi neslouží k tomu, aby mobil měl přístup na Internet přes dostupnou bezdrátovou síť. Vytváří však z mobilu hotspot, k němuž se přes WiFi mohou připojit ostatní zařízení jako jsou třeba notebooky a netbooky. Tato zařízení se pak mohou připojit přes mobil do moderních mobilních sítí třetí generace a využívat jejich vysokorychlostní datové služby.

SIMfi má dle tvůrců výrazně usnadnit využití 3G konektivity v tom smyslu, že nebude třeba žádný samostatný modem a uživatelé nebudou potřebovat ani kabely či další příslušenství. Rovněž se nebudou muset obtěžovat s nějakým ovládacím programem a jeho nastavováním. Mobil se SIMfi se bude jevit jako klasický přístupový bod v dosahu. WiFi dnes proniká opravdu všude. K dispozici je třeba SD karta, která posílá uložené fotky z fotoaparátu přes Internet do vzdáleného úložiště. (Tisková zpráva)

Našli jste v článku chybu?
6. 3. 2010 16:11
Tomas (neregistrovaný)
Právě že díky možnosti vytvořit připojení přez BT se mi to zdá jako zbytečnost, zajímá mne i samotné řešení, pokud je vše na povrchu SIM karty, bude dosah 00nic... Krom toho telefony které již dnes podporují připojení pomocí wi-fi se dají sehnat za částku lehce převyšující 3000kč, zde by stačil již jen vhodný ovladač.
23. 2. 2010 10:30
Robert (neregistrovaný)
Asi to nebude k zahození. Například počítač se k hospotu může připojit automaticky. Důležité ale je kolik to bude stát energie z akumulátoru mobilního telefonu a půjde-li to i vypnout?! Kdo má dnes, a podle mne je to prakticky každý, mobilní telefon i zařízení s nímž se chce propojit, například počítač, vybavený bluetooth umožňující připojení do sitě PAN (Personal Area Network), může výhod snadné konektivy využít již dnes. Technicky se jedná o připojení typu ad-hoc, tedy na vyžádání. Stačí pou…