Hlavní navigace

"Siri for Android" v Android Market dlouho nevydržela

Daniel Dočekal

 Siri for Android zlákala několik tisíc důvěřivých uživatelů, pravděpodobně věřících, že Siri z iPhone byla portována do prostředí Androidu. Aktuálně už tuto poněkud podvodnou aplikaci nenajdete, Google ji zrušil – v Marketu se objevila ve středu. Ani trochu nepřekvapí, že autor této aplikace vystupuje pod jménem “Official App”, tak málo totiž stačí k tomu, aby zvýšil „důvěru“ v nabízené produkty. Jedním z dalších podobných příklad byla i “official” Pinterest aplikace (Google ji také smazal).

 Siri for Android zlákala několik tisíc důvěřivých uživatelů, pravděpodobně věřících, že Siri z iPhone byla portována do prostředí Androidu. Aktuálně už tuto poněkud podvodnou aplikaci nenajdete, Google ji zrušil – v Marketu se objevila ve středu.

Ani trochu nepřekvapí, že autor této aplikace vystupuje pod jménem “Official App”, tak málo totiž stačí k tomu, aby zvýšil „důvěru“ v nabízené produkty. Jedním z dalších podobných příklad byla i “official” Pinterest aplikace (Google ji také smazal).

Vývojář se jménem „Official App“ samozřejmě „Siri“ pro Android neportoval, šlo pouze o spouštěč, který spustil „Google Voice Action“ a v popisu aplikace to bylo uvedeno. Pravděpodobně tak ani nešlo o škodlivou aplikaci, jak je tomu v řadě jiných příkladů. Android Market obsahuje běžně pirátské kopie populárních aplikací pro Android s „přidanou hodnotou“ v podobě malware.

Zdroj: “Official” Siri app hits the Android Market, highlights Google’s market­place issues

Našli jste v článku chybu?
2. 1. 2012 16:31
ahoj svete (neregistrovaný)

Ja jsem zadadal o link na android market na aplikaci s malware. Ani jedna z aplikaci ktere jste napsal, se na androidmarketu nevyskytuje. Vygooglit par aplikaci, ktere se tam udrzeli velice kratkou dobu nez byli odstraneny je jednoduche. Ale podle vas je na android marketu bezne kupa malware, proto prosim o jeden jediny link. Koneckoncum, muzete zkusit neco jednoducheho naprogramovat, co odesle kontakty k z telefonu k vam. Jen u vas pak zaklepaji pravnici googlu:)

1. 1. 2012 17:41
Ahoj Svete (neregistrovaný)

"Android Market obsahuje běžně pirátské kopie populárních aplikací pro Android s „přidanou hodnotou“ v podobě malware." - to opravdu myslite vazne? Pokud je to tak bezne, nebude pro vas ani nejmensi problem behem nasledujiciho mesice dat jeden link na aplikaci na Android marketu, ktera je malware. Pokud to nezvladnete, bud se omluvte, nebo oznacte podobne spravy jako placena inzerce antivirovych spolecnosti.Pak nebudu mit pripominky. Dekuji.