Internet Info, s.r.o. Lupa Měšec Podnikatel Root Zdroják DigiZone Slunečnice Vitalia Tuesday TopDrive KupDnes Navrcholu Bomba NovýTarif Dobrý web Weblogy Woko Jagg Computer.cz SK: MojeLinky

Názor k článku
Sítě doručování obsahu v roce 2006

TrendSpotter
TrendSpotter (neregistrovaný)
3. 1. 2007 23:12

k doručování obsahu

celé vlákno
Pokud vím, tak v ČR existují ještě nejméně 2 řešení na B2B doručování obsahu (AVdat) a používají je firmy z oblasti broadcastu. Nejde o užití pro veřejnost, ale existuje.

Jinak k Stream.cz bych se rád vyjádřil takto:

Můj vztah k jejich technologii je ponekud neutrální, (ano, hodnotím že se snaží) ale vztah k záměru a obsahu velmi negativní: Zklamání z důvodů, že si provozovatel nastavil laťku příliš nízko při výběru témat. Sice si to pěkně marketingově vykalkuloval, ale do historie se zapíše asi stěží. Postupně vznikne jakýsi zábavný mišmaš, diváci se budou nudit nad stále horším videem co se týče obsahu a stále lepším co se týče zpracování, inzerenti budou platit za webovou reklamu určenou pro teens a celý stroj bude třeba i patrickovi vydělávat... ale TO-BUDE-ZŘEJMĚ-CELÝ. :/

Nic víc. Žádné obohacení společnosti, žádné posunutí někam do míst s nějakým smyslem... Jen selanka a produkce "vlastní dramaturgie" typu Gynekologie, nebo "támle Jouda z Nemanic natočil jak na zahrádce pěstují trávu" ... haha, děkuji, nepotřebuji. Ale věděl bych asi o 50ti tématech, které by lidem daly něco víc, než jen Čtvrtníčka, nebo reportáž o inseminátorovi ;)

Pokud si všimnete pořádně, tak plány sítí sdíleného videa (v čele s YT+G) začínaj být velmi komerčně profilované a to, že je na tom megatuna pí*ovin je jen počáteční vedlejší efekt. Google má velmi dobře zpracované nástroje, které mu s videem umožňují dělat komerčně zhodnotitelné kusy a které oslovují velmi širokou výseč jejich zákazníků. A už podnikají kroky.. jsou dobře viditelné na jejich portálu.

NACEVI komentovat nechci.

Pokud bych se ještě měl podobně vyjádřit k videoarchivu na CESNETU, (nevidím samozřejmě dovnitř, hodnotím co vidím), tak jedno mne zarazilo: Archiv videí je zoufale málo navštěvovaný a když už, tak ze sítě CESNETu, nebo z nějakých divných konců. Statistika je tam dostupná.

Kdyby se CESNET trošku snažil, mohl by ve svém světovém věhlasu vyškudlit pár peněz udělat trochu stravitelnější design pro jejich archiv a hned by bylo líp. Věřím, že by se divácká obec našla a začalo by to být i důstojnou alternativou nedůstojných televizí.

hofk.