Názory k článku
Skoro čtvrtina Evropanů nikdy nepoužila Internet

macha
macha (neregistrovaný) ---.7.broadband2.iol.cz
16. 12. 2011 6:45 Nový

bulvar

co te bulvární nadpis, ti lidé použili internet, ale ani o tom nevědí...viz třeba vybírání z bankomatů, ...

ivoszz
ivoszz (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
16. 12. 2011 9:32 Nový

Reálnost dat

celé vlákno

Ačkoliv tyhle studie jsou důležité pro celkový přehled a porovnání, nelze je brát zase s tak velkou vážností. Velmi záleží na kvalitě tazatelů, celkové náladě ve společnosti a ochotě odpovídat na takovéto otázky. Možná i poměrně velká česká nedůvěra k EU se podepsala na totálním nesmyslu, který je u ČR v původní studii uveden. Podle ní totiž 37% občanů ČR získávalo nějaké informace z webů "veřejné služby", ale celých 45% zasílalo těmto webům zpět vyplněné elektronické formuláře. Není mi úplně jasné, jak by toho chtěli dosáhnout, pokud by nejdřív nějakým způsobem ty informace od nich nedostali. Podobně je na tom Island (tam jsou ale obě čísla velmi vysoká a blízká - 71%/74%). U všech ostatních je logicky první položka vyšší než druhá.

Pet
Pet (neregistrovaný) ---.poruba.net
16. 12. 2011 21:44 Nový

Re: Reálnost dat

celé vlákno

Jen k tomu proc muzou byt ty cisla rozdilna
Pro informaci na nejaky urad si dojdete osobne, nechate si to vysvetlit a vyplneny dotaznik/formular poslete zpet elektronicky.
S oblibou to delaji prevazne starsi lide, ale samozrejme i mladi, kdyz neco nepochopi. Doma si pak vyplni (nekdo jim pomuze) elektronickou verzi a odeslou ji na urad.
Spis to cislo svedci o tom, ze nemame zrovna prehlednou spravu informaci na nasich uradech nebo take to, ze si jeste stale vse chceme osobne overit a chceme toho sveho urednika videt.

Ban Bočekal
Ban Bočekal (neregistrovaný) 217.66.171.---
16. 12. 2011 12:57 Nový

Re: Skoro čtvrtina Evropanů nikdy nepoužila Internet

Proč je u článku štítek eBay, to teda nechápu :-).