Hlavní navigace

Skrz.cz reviduje odhad tržeb tuzemských slevových serverů, dosáhnou prý dvou miliard korun

Martin Vyleťal

V srpnu odhadoval provozovatel agregátoru slev, že obrat tuzemských slevových serverů dosáhne letos až tří miliard korun. Vycházel přitom z údajů za prvních šest měsíců, kdy podle jeho statistik vydělaly slevové servery 1,3 miliardy korun. Nyní je zřejmé, že tempo růstu zpomalilo a obrat za celý letošní rok dosáhne jen dvou miliard korun.

Obrat tuzemských slevových serverů za prvních šest měsíců letošního roku činil podle údajů agregátoru slevových serverů Skrz.cz 1,3 miliardy korun. Petr Kováčik ze Skrz.cz v srpnu do médií uvedl, že celkový obrat tuzemských slevových serverů za rok 2011 se může vyšplhat až na 3 miliardy korun. Nyní svůj odhad mírní s tím, že růst slevových serverů nebyl nakonec tak velký, jak se obecně předpokládalo.

Skrz.cz má o vývoji slevového trhu velmi přesné statistiky od srpna 2010, a tak pro další odhady kvalitní podklady. Z nich na základě dosavadního průběhu usuzujeme, že obrat pro rok 2011 dosáhne přibližně dvou miliard. Samozřejmě to ve výsledku nemusí být přesné, ale obrat výrazně vyšší než dvě miliardy je velmi nepravděpodobný, říká Petr Kováčik.

Tip Content Kortanová

Naplňují se tak odhady jedničky a dvojky na českém trhu slevových serverů. Na tiskové konferenci u příležitosti koupě nadpolovičního podílu ve firmě, která provozuje Zapakatel.cz, totiž zástupci serverů Slevomat a Zapakatel odhadli obrat tuzemských slevových serverů za letošní rok na 1,8 až 2 miliardy korun.

Zdroj: tisková zpráva

Našli jste v článku chybu?
10. 11. 2011 9:05
lol (neregistrovaný)

zajimave, podle vas by meli tedy ti co prodavaji za plnou padat jako hrusky a ejhle opak je pravdou. tam kde davaji slevy jim naklady zustaly, ale profit sel do kytek a to z duvodu, ze typ lidi nakupujicich na slevovych serverech nejsou regulerni zakaznici, ale drzgresle (je fuk z jakeho duvodu) a nikdy za plnou cenu nic nekoupi, jdou jen po "slevach". ps: prosim usetreme si trapne "ja koupil slevu a od te doby tam denne chodim na obed/masaz" to jste jen v toleranci statisticke chyby.

10. 11. 2011 2:46
P2010 (neregistrovaný)

"Osobně si myslím, že speciálně v ČR, kdo nebude prodávat ve slevách, tak nebude prodávat vůbec."

Je nastesti cim dal tim mensim tajemstvim, ze nejlepsi "sleva" na zbozi je jeho nakup v Nemecku nebo Rakousku bez slevy. Nevidim jediny duvod, proc by stejny vyrobek mel byt u nas drazsi, kdyz vsichni kdo se zde podileji na jeho prodeji maji cca 4x nizsi platy. Pohadky o velikosti trhu take neobstoji, kdyz Rakousko ma mene obyvatel nez CR. Co je to za konstantu ktera tu vse nepredstavitelne zdrazuj…