Hlavní navigace

SkrzNaSkrz: Chybí Ti něco SUPER?

Redakce 4. 5. 2001

Minulý týden se na stáncích objevilo první číslo nového deníku Super, který je provázen velmi výraznou reklamní kampaní. SkrzNaSkrz jsme se tentokrát podívali na jeho webovou verzi, zda je opravdu super tentokrát hodnotí Markéta Kaclová z ČRo 1 - Radiožurnál a Michal Zálešák ze Schemantixu.

Markéta Kaclová


ČRo 1 – Radiožurnál
mkaclova@cro.cz

Michal Zálešák


Schemantix
michal.zalesak@sche­mantix.com
PŘÍSTUPNOST A RYCHLOST
Nemám žádný problém, obrázků je málo a jsou hodně komprimované, grafika je velmi jednoduchá, možná lepšímu a rychlejšímu přístupu pomáhá i nezaplněná databáze. Vzhledem k tomu, že k přístupu na internet používám pevnou linku, načetla se úvodní stránka internetové prezentace nového bulvárního deníku až překvapivě svižně. Bohužel to bylo poslední příjemné překvapení, kterého jsem se dočkal. Zbytek už zanechal veskrze negativní dojem.
POUŽITELNOST
Sama netuším. Možná je smysl toho portálu v často citovaném (a i mém) názoru, že každé médium by mělo mít i svou webovou podobu. Já tím ale nikdy nemyslela KOPII papírového vydání! Chce to přidanou hodnotu. Články z dnešního vydání, tedy ze včerejška, jsem už zahlédla na stáncích. A víc než mnohoznačný titulek mne nezajímá.
Také si nejsem úplně jistá, kterou cílovou skupinu měl Super na mysli, a jestli zrovna ona čte deníky na Internetu. Myslím, že ne. Potom ale nevidím důvod, proč by něco takového mělo existovat.
Pokud chcete vědět, kdo s kým a především kdy (a ještě k tomu sedmkrát do týdne), tak můžete na Superonline.cz zavítat a rozhodně se dozvíte plno bulvárních drbů. Vzhledem k tomu, že jsem podobně zaměřené stránky nevyhledával ani předtím, nevidím ze svého pohledu nic zajímavého, kvůli čemu bych se musel na stránku dívat pravidelně.
GRAFIKA A DESIGN
Jednoduchá, až amatérská, obrovské titulky, s každým odstavcem menší písmo, obrázky (většinou dost nekvalitní, ale to je i u tištěné verze). Na bulvár tu chybí nápad. Po poměrně zdařilé reklamě na billboardech, resp. v televizi a radiu jsem čekal rozhodně více. Lidé z reklamního průmyslu již delší dobu věděli, o čem Super bude, zbytek byl však hypnotizován docela dobře. Hlavní věcí, přímo do očí bijící, jsou dva postraní sloupky. Pravý pokračuje takřka do nekonečna, kdežto jeho levý soused končí ani ne v polovině. Ani kompozice 10 odkazů zcela nahoře není vyvážená. Na monitoru s horizontálním rozlišením 1024 je na prvním řádku sedm odkazů, kdežto na druhém pouze tři a to se ještě krčí zcela vlevo. Červená je sice barva samotného magazínu, na webu však rozhodně nebyla použita nejšťastněji.
OBSAH
Z 80 procent články z dnešního vydání (smutná realita). Web deníku SUPER nebyl spolu se začátkem vydávání deníku nijak propagován. Shodou okolností jsem se jeho adresu dověděla hned ve středu. Zarazilo mne, že dvě třetiny rubrik včetně diskuzních skupin zejí prázdnotou. Do té chvíle jsem byla přesvědčena, že informační weby jedou chvíli „do zdi“, aby nevypadaly jak nezabydlená kancelář pojišťováka. Jediné, co tam je opravdu on-line, jsou diskuzní skupiny. Ale mluvit o skupinách je opravdu hodně velká nadsázka. Já tam opravdu narazila na tu a tam jeden názor.
BTW: Pokud se nenecháte odradit, podívejte se do sekce Svět počítačů, zaručeně se pobavíte.
Mé vnímání obsahu serveru Superonline.cz do veliké míry souvisí s výše zmíněnou použitelností a níže uvedenou originalitou. Stručně a jasně: nic moc nového pod sluncem, vůbec ne převratného a ještě ne příliš kvalitně vyvedeno. Podtrženo a sečteno, ani obsah konkrétně u mě nezabodoval.
ORIGINALITA
Grafika mi přijde povědomá – jako ze starého iDnesu, nemyslíte? Kombinace barev typická pro bulvár je bohužel natolik typická, až je trochu ohraná. Ale logo mají pěkné, to ano. Pod slovem originalita si představuji něco nového, převratného, co současný internetový pidisvět v Čechách alespoň o trochu obohatí. V případě Superonline.cz si však vůbec nejsem jist, v čem přesně ona přidaná hodnota a konkurenční výhoda tkví.
POZNÁMKA NA ZÁVĚR
Sama se do bulváru začtu tak jednou za měsíc a to právě na webu. Super on line mne ale nijak nezaujal, nelíbí se mi ani sice jednoduchou, ale amatérskou grafikou, ani trochu strohým obsahem. Čekala bych trochu víc textu, víc obrázků. Mám pocit, že zbytečně zabírá doménu. Super on line je super adresa, mohla by na ní klidně být soutěž s Deli SUPER. Neovlivněn ani jedním číslem deníku Super jsem se pokusil zhodnotit prezentaci dle svého nejlepšího vědomí a svědomí. Pokud si někdo naopak myslí, že je to převratná a chvályhodná věc, není nic snazšího než připsat svůj komentář.
CELKOVÉ HODNOCENÍ
3/10 2/10

Anketa

Zdá se vám SUPER on-line opravdu super?

Našli jste v článku chybu?
Vitalia.cz: Radlery míří do propadliště pivních dějin

Radlery míří do propadliště pivních dějin

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

DigiZone.cz: DVB-T2: ČRa a přechodová síť 12

DVB-T2: ČRa a přechodová síť 12

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

Měšec.cz: ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

Podnikatel.cz: Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

120na80.cz: 10 tipů, jak šetřit oči při práci s počítačem

10 tipů, jak šetřit oči při práci s počítačem

DigiZone.cz: Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Vitalia.cz: Bubbleology: kuličky nejsou naše

Bubbleology: kuličky nejsou naše

Lupa.cz: Maturitní práce na 3D tiskárně? Není problém

Maturitní práce na 3D tiskárně? Není problém

Podnikatel.cz: Toto je aplikace EET. Seznamte se

Toto je aplikace EET. Seznamte se

Podnikatel.cz: Co se změní v daňovém zvýhodnění 2017?

Co se změní v daňovém zvýhodnění 2017?

Měšec.cz: Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Root.cz: Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Podnikatel.cz: Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

120na80.cz: Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Měšec.cz: Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?