Hlavní navigace

Skype se zbavil některých problémů při používání ve více zařízeních

Jiří Macich ml.

Skype má nyní méně obtěžovat díky vyladěným textovým konverzacím i nové verzi dotykové aplikace pro Windows 8.1. Na čem konkrétně Microsoft zapracoval?

Microsoft hlásí, že konečně odstranil problémy s chatováním přes Skype, které pociťovali uživatelé používající službu na více zařízeních. Nyní by se již nemělo stávat, že stará příchozí zpráva přečtená na jednom zařízení bude na jiném zařízení třeba i s velkým časovým odstupem znovu doručována jako nová a dosud nepřečtená.

Bez problémů by také měla fungovat synchronizace historie chatu mezi zařízeními, takže například v chytrém mobilu by měla být dostupná dřívější textová konverzace realizovaná na počítači a samozřejmě naopak. Teď Microsoft pracuje na tom, aby se oznámení objevovala vždy jen na tom zařízení, se kterým uživatel právě pracuje.

Kromě těchto servisních úprav došlo i na menší změny v dotykové aplikaci služby Skype pro operační systém Windows 8.1. Přibylo nové tlačítko pro rychlé vytvoření nového kontaktu v adresáři. Prostor pro něj se našel vedle přepínače pro zobrazení veškerých kontaktů nebo jen těch, které jsou právě připojeny ke službě.

UX17

Možnost nechat si samostatně zobrazit jen kontakty, které jsou právě online, je nyní plošně dostupná. Dříve se potřebný přepínač objevoval jen tehdy, když uživatel měl v adresáři více než dvacet kontaktů. Šlo však o dlouhodobě kritizovanou vlastnost dotykové aplikace služby Skype, kterou tedy Microsoft nyní odstranil.

Další drobnou, ale logickou změnou je vypnutí zvukového upozornění na nově příchozí zprávu v právě otevřené a zobrazené textové konverzaci. V nastavení aplikace lze však zvukové upozornění opět aktivovat. Nový dotykový Skype 2.5 je dostupný pro Windows 8.1 a aktualizovaná Windows RT, nikoliv pro původní Windows 8 a Windows RT.

Našli jste v článku chybu?
20. 2. 2014 19:28
SIP (neregistrovaný)

Pěkná slohová práce tam, kde by se to dalo shrnout ve třech větách. :)

Srovnávat základní desku se Skype telefonem je úsměvné ... a pochybné.

Bohužel dnes se chrlí zařízení tak rychle, že se výrobci mnohdy neobtěžují s odstraňováním chyb. Místo toho se soustředí na vývoj další generace polofunkčních zařízení a to platí pro velkou většinu výrobců.

20. 2. 2014 20:36

To není o schopnosti něco vyřešit, ale o chuti.

V Mail.app (na Macu) se opožďují maily z Gmailu (protože Google má "vlastní implementaci" IMAP). Kontakty a kalendář v Outlooku 2011 nelze synchronizovat z iCloudem, protože Apple zrušil synchronizaci mezi microsoftím Outlookem a vlastními Kontakty a Kalendářem. U spousty předinstalovaných Microsoft Office 2013 do nedávna nešlo správně synchronozovat maily, kontakty a kalednáře ve službě Google Apps, protože Google nemohl rozlousknout jak obejít t…